skautis:akce:vzdelavaci:zakladni:kapacita

Vzdělávací akce | Základní a veřejné údaje | Přidání termínu a umístění kurzu

VzA : Přidání a editace kurzu

Základní údaje o kurzu dané vzdělávací akce naleznete na záložce Základní a veřejné údaje, kde je také můžete editovat, nebo případně zakládat další nové kuzry.

Editce kurzu

• Chcete-li změnit některé údaje je třeba zvolit Upravit
  • V případě přihlašování přes skautIS kapacitu náhradníků a uzávěrku přihlášek a nakonec nezapomeňte Uložit. Při vyplňování se řiďte přiloženou nápovědou (najeďte myší nad symbol otazníku).
  • Pakliže potřebujete některý z kurzů (viz dále) smazat, použijte tlačítko Smazat

• Obsazenost: toto pole mění stavy volno, obsazeno, přijímá náhradníky a není známo. Automaticky reaguje na základě zadaných počtů v Kapacitě kurzu a Kapacitě náhradníků proti účastníkům (přijatým) zadaných na záložce Účastníci. Např. při kapacitě kurzu 5 osob a 0 náhradníků a ve chvíli, kdy je přihlášeno 5 osob, se pole změní na “obsazeno”.
  • Kapacita kurzu: udává maximální počet osob, které chce váš kurz přijmout
  • Kapacita náhradníků: udává maximální počet náhradníků, které chce mít váš kurz k dispozici pro případy, že se odhlásí některá osoba ze zadané kapacity kurzu nebo které je případně ochotná také přijmout.
  • Uzávěrka přihlášek: v této buňce uveďte datum uzávěrky pro zasílání přihlášek.
  • Odhad počtu účastníků: do tohoto pole zadejte váš odhad skutečného počtu účastníků. Např. vaše akce má kapacitu pro 40 osob, ale pravidelně jich na kurzu máte jen 38, pak se v tomto poli zadá nižší číslo. Odhad počtu účastníků může být samozřejmě i shodný s kapacitou kurzu. Číslo je zásadní pro výpočet dotační zálohy! Slouží k tomu, aby je mohlo ústředí lépe rozvrhnout a vy jste poté nemuseli zbytečně vracet přeplatky.
  • Osobodny: toto pole se vypočítává automaticky na základě zadaných termínů kurzu a zadané kapacity (potažmo skutečné účasti). Pokud již nyní víte, že se jednotliví účastníci nebudou účastnit celé akce, máte možnost ručně snížit celkový počet zadaných osobodnů a ve výsledku tím ovlivníte výši zaslané dotační zálohy, abyste nemuseli zbytečně vracet přeplatky.

Založení kurzu

VzA: Založení kurzu

Při zakládání nového kurzu zadejte minimálně povinné údaje označené hvězdičkou (*). Popis jednotlivých údajů naleznete v článku Vza: Základní a veřejné údaje, u některých údajů je nápověda rovnou ve skautISu pod symbolem otazníku ().

1. Žádáte-li o dotaci, vyplňte Odhadovaný počet účastníků i Počet osobodnů.
  2. Pokud pořádáte zdravotnický kurz a ten je po odborné stránce zaštiťován jiným subjektem než Junákem - českým skautem (tedy dodavatelsky), nezapomeňte to označit v údaji Kurz je zajišťován dodavatelsky a do pole Číslo akreditace zadejte číslo akreditace dodavatelského subjektu.
skautis/akce/vzdelavaci/zakladni/kapacita.1607288250.txt.gz · Poslední úprava: 06.12.2020 20:57 autor: Jindřiška Voltrová