skautis:akce:vzdelavaci

Vzdělávací akce | Moje akce

Vzdělávací akce

Vzdělávací akce (VzA) jsou založeny na:

Všechny vzdělávací akce se evidují ​ve skautISu na stránce Vzdělávací akce. Jakmile je to možné, pořadatel zveřejní zadanou akci ve skautISu v databázi vzdělávacích akcí (kurzy.skaut.cz), aby potenciální účastníci i skautská veřejnost měla možnost se o akci dozvědět.

Jste pořadatel/vzdělavatel?

Doporučujeme, abyste za vaši akci vyplnili maximum ​informací, přestože nemusí být povinné pro její schválení. Smyslem databáze ​vzdělávacích akcí, ve které jsou pak informace zveřejněny,​ je umožnit zájemcům o vzdělávání vybrat si kurz či zkoušku, který co nejlépe odpovídá jejich potřebám a očekávání. To mohou udělat pouze tehdy, pokud mají o akcích dostatek informací.

Abyste si lépe dokázali představit,​ jaké údaje se do databáze vzdělávacích akcí ze skautISu ​propisují a jak následně v této databázi vypadají, podívejte se na článek VzA: Zobrazení akce na webu databáze vzdělávacích akcí.

Jste zájemce/účastník?

Chcete se přihlásit na vzdělávací akci? Jak na to se dočtete zde: On-line přihlašování z pohledu účastníka (zájemce).
Na vzdělávací akci se mohou přihlásit i nečlenové.

Úvodní stránka Vzdělávacích akcí

Úvodní stránka VzA

Úvodní stránku VzA ve skautISu najdete na stránce Vzdělávací akce (menu Akce > Vzdělávací akce).

Na této stránce můžete:

• Vyhledat, zobrazit a případně editovat vzdělávací akce
    Všechny vzdělávací akce naleznete na záložce Zveřejněné akce. V těchto akcích můžete vyhledávat dle přednastavených filtrů.
    Kliknutím na název zobrazíte detailní informace o dané akci. Množství viditelných informací a možnost editace údajů záleží na tom, jakou máte přidělenu roli. Typicky může údaje editovat vedoucí akce, zástupce akce, nebo tajemník.
  • Nastavit upozornění na začátek přihlašování || Nastavit upozornění || VzA: On-line přihlašování
    V případě, že přihlašování na vzdělávací akci ještě nezačalo, můžete si zapnout upozornění na blížící se začátek přihlašování na danou akci.
  • Zobrazit své akce || VzA: Moje akce
    Na záložce Moje akce najdete přehled vzdělávacích akcí, ke kterým máte nějaký vztah.
  • Stáhnout seznam vzdělávacích akcí || Přehled vzdělávacích akcí (PDF)
    Seznam zobrazených (zafiltrovaných) akcí si můžete stáhnout do PDF formátu.

Založení vzdělávací akce krok za krokem

Pro zavedení a správu vzdělávacích akcí existuje několik systémových rolí, které mají svá specifická práva zápisu a čtení. Tyto role jsou automaticky přiřazovány podle toho, jaký máte k dané akci vztah. Seznam všech rolí vztahujících se k vzdělávacím akcím naleznete v kapitole Seznam systémových rolí pro vzdělávací akce, kde také naleznete podrobnější popis, jak může osoba s konkrétní rolí se vzdělávací akcí nakládat (tyto informace jsou pak zapsány i v příslušných článcích).

Agenda vzdělávacích akcí vám výjimečně zpřístupňuje všechny osoby uvedené ve skautISu, pokud znáte jejich rodné číslo (tzn. vyhledávejte jednotlivé osoby pomocí RČ jako jednoznačného identifikátoru). U vyhledávání pomocí jména vám skautIS ukáže pouze ty, na něž máte práva.

1. Nejprve založte svoji akci dle postupu v článku VzA: Založení vzdělávací akce.

2. Zadejte povinné údaje.
    Pro schválení vzdělávací akce ústředím je nutné správně vyplnit údaje na následujících záložkách:
    • Základní a veřejné údaje - základní údaje o VzA a kontakty, přehled kurzů a jejich umístění a termínů.
    • Další údaje - doplňující informace o akci.
    • Vedení akce - správa kontaktů potřebných pro vedení akce.
    • Instruktoři a tým - zadání ostatních členů instruktorského/pořadatelského týmu včetně osob uvedených na záložce Vedení akce.
    • Účastníci - evidence účastníků kurzu.
    • Rozpočet - údaje o plánovaném rozpočtu akce.
    • Projekt - povinné zadání projektů a závěrečných zpráv u všech kvalifikačních akcí(všechny kromě zdravotnických akcí a seminářů bez dotace)

3. Zadejte volitelné údaje.
    • Zkoušky a dekrety - založení zkoušek, zadání zkušebních komisí a jejich schvalování, vystavování dekretů/osvědčení/absolventských listů a zápis získaných kvalifikací/absolvencí.
    • Dotace - podání žádosti o dotaci a její vyúčtování.

4. Nastavte způsob přihlašování na záložce Možnosti přihlášení. Zde můžete vytvářet i vlastní otázky pro přihlášku.

5. Průběžnou kontrolu zadávaných údajů, schválení akce pořadatelskou jednotkou a předání akce ke schválení ústředím proveďte na záložce Stav a odevzdání.

Způsob přihlašování na vzdělávací akci

Způsob přihlašování na vzdělávací akci se nastavuje na záložce Možnosti přihlášení pomocí přepínače Přihlašování přes skautIS.

V případě, že zvolíte možnost „Ano“, budou se účastníci přihlašovat on-line, tzn. buď:

1. prostřednictvím databáze vzdělávacích akcí, což je centrální databáze všech vzdělávacích akcí, kde je zájemci nejčastěji hledají, nebo
  2. přes seznam vzdělávacích akcí přímo ve skautISu.

Při nastavení možnosti na hodnotu „Ne“ nebude on-line přihlašování povoleno. V tomto případě do údaje Kde se přihlašovat popište, jak se mohou na danou akci účastníci přihlásit.

Využijte naplno všechna nastavení přihlašování a zvolte on-line způsob přihlašování, tzn. přihlašování přes skautIS !

Jak správně nastavit on-line přihlašování se dočtete v článku VzA: On-line přihlašování, kapitola On-line přihlašování z pohledu vzdělavatele.

Zobrazení akce na webu databáze vzdělávacích akcí

Chcete vědět, jak bude vámi založená akce vypadat po zveřejnění v databázi vzdělávacích akcí (kurzy.skaut.cz)?

Podívejte se na článek VzA: Zobrazení akce na webu databáze vzdělávacích akcí !

Seznam systémových rolí pro vzdělávací akce

• Pořadatel – existující vedoucí administrátor OJ (tato role není automaticky přiřazena)
    • Založení VzA
    • Editace záložky Vedení akce, Instruktoři a tým