skautis

skautIS - informační systém

V nápovědě skautISu se můžete pohybovat dle oblastí agend, kterou v systému chcete řešit, nebo můžete využít přímých odkazů na nápovědu ze skautISu ke konkrétní stránce (pokud k dané stránce existuje specializovaná stránka nápovědy).

Celou nápovědu s týmem dobrovolníků postupně rozšiřujeme a doplňujeme, takže byste zde brzy měli najít návody ke všem podstatným agendám.

Hlavní oblasti nápovědy skautISu

Uživatelský účet a přihlášení do skautISu

Osoby a jednotky

• Osoby - zobrazování osob, evidence a změny údajů osob
  • Jednotky - zobrazování jednotek, pohyb mezi jednotkami, evidence a změny údajů
  • Registrace - jak na zpracování a zobrazení údajů registrace

Další agendy

Mapa aktualizovaných stránek

Informace o funkcích a novinkách verzí skautISu

Pokud se zajímáte, jaká verze skautISu je aktuálně nasazena v běžném provozu a co která verze přinesla za nové funkce, opravy a vylepšení, stačí si prohlédnout podrobnou historii verzí.

Aktuálně nasazená verze

Nejnovější, právě používaná ostrá verze skautISu: skautIS verze 14.9 - přehled novinek, vylepšení a oprav

Testovací skautIS

Jestliže si chcete vyzkoušet, jak která věc ve skautISu funguje, k čemu je dobrá která funkce, nebo jak se systémem pracovat, můžete bezstarostně využít testovací klon skautISu, který obsahuje zcela fiktivní data, která lze libovolně upravovat.

Uživatelé a ochrana osobních údajů

Při práci se skautISem je nutné mít neustále na paměti, že můžete mít přístup k osobním údajům a zodpovídáte za to, jak se svým přístupem do systému a údaji nakládáte.

Základní pravidla by se dala shrnout jako:

• Uživatelský účet do skautISu je jen a pouze váš, nesmíte své heslo ani přístup poskytovat nikomu jinému.
  • Po ukončení práce se nezapomínejte odhlásit (automatiky jste odhlášeni po 30 minutách), na veřejných počítačích neukládejte nikdy heslo.
  • Osobní údaje ostatních členů používejte jen pro aktivity související s vaší funkcí v organizaci (více ve se Směrnicí pro nakládání s osobními údaji)
  • Pro větší bezpečnost dat si zapněte dvoufázové ověřování vašeho uživatelského účtu

Základní poučení k účtům ve skautISu a ochraně údajů:

Informace k ochraně osobních údajů v Junáku - českém skautu:

Dokumentace pro programátory

Chcete si vytvořit vlastní internetové stránky, oddílu, střediska, kurzu apod., které využívají přihlašování či údaje ze skautISu? Nemusíte být ani programátoři a přesto svůj web můžete doplnit údaji ze skautISu. Na následujících stránkách najdete nápovědu k tomu, jak svůj web se skautISem propojit.

skautis.txt · Poslední úprava: 03.03.2024 22:24 autor: Jindřiška Voltrová