skautis:akce:vzdelavaci:instruktori

Vzdělávací akce | Vedení akce | Rozpočet

VzA: Instruktoři a tým

Záložka Instruktoři a tým slouží pro zadání ostatních členů instruktorského/pořadatelského týmu vzdělávací akce včetně osob uvedených na záložce Vedení akce.

Vyplnění údajů na této záložce je povinné u lesních a do jisté míry i u nelesních kvalifikačních akcí.

SkautIS u zadaných osob automaticky kontroluje kvalifikace a v modrém oknu „Informace“ zcela nahoře průběžně ukazuje, zda sestavený tým splňuje kvalifikační podmínky dané ŘVČČJ.

Např. „vedoucí akce“ nemůže být zároveň „stálý instruktor“, proto se mu přidělí role „Ostatní“ i přes manuální výběr „Stálý instruktor“.

Pro přidávání členů týmu je třeba mít správnou roli - vedoucí, zástupce nebo tajemník akce či vedoucí/administrátor pořadatelské jednotky.

Zadání prvních dvou instruktorů se započítává do ukazatele vyplněnosti akce.

Po odevzdání hlášenky již nebude možné údaje na této záložce editovat. Akce bude nahlášená s právě zadaným týmem (stejně tomu bylo i u dřívějších excelových hlášenek, které se neměnily, pokud k tomu nebyl závažný důvod - např. změna vůdce kurzu).

VzA: Instruktoři a tým

Na této záložce můžete:

Instruktoři a členové týmu budou zobrazeni v databázi vzdělávacích akcí (kurzy.skaut.cz).

Chcete-li vidět, kde se tyto údaje v databázi vzdělávacích akcí zobrazí, podívejte se na článek Zobrazení akce na webu databáze vzdělávacích akcí.

Přidání instruktora

VzA: Přidání instruktora

1. Klikněte na tlačítko Přidat.
  2. Vyberte způsob vyhledávání osoby. Nezapomeňte na to, že při vyhledávání mimo svou jednotku musíte použít rodné číslo. (U ostatních způsobů se může stát, že nemáte dostatečné oprávnění na přidání dané osoby.)
  3. Pokud chcete, můžete vyhledávání zpřesnit i vybráním dalších kritérií kliknutím na ∧ Další kritéria. Pak můžete ještě vyhledávat v určitých jednotkách, podle funkce nebo kvalifikace.
  4. Zadejte RČ, případně další údaj.
  5. Klikněte na ikonu dalekohledu a počkejte až se vygenerují osoby vyhovující zadaným kritériím.
  6. Vyberte příslušnou osobu.
  7. Vyplňte ostatní údaje. Popis těchto údajů najdete níže.
  8. Uložte údaje pomocí tlačítka Uložit.
  9. Tento postup opakujte pro všechny další instruktory.

Popis jednotlivých údajů:

• Osoba
    Vyberte osobu dle postupu výše.
  • Typ instruktora
    Vyberte správný typ instruktora. Podrobný popis jednotlivých typů naleznete v kapitole Typy instruktorů.
  • Skautská praxe
    Slouží pro zadání zkušeností získaných v organizaci týkajících se skautských dovedností. Např.: Již deset let vedu vůdcovský kurz, jsem vedoucí oddílu a střediska.
  • Zaměření instruktora na vzdělávací akce
    Slouží pro zadání oblasti, které se na kurzu bude instruktor věnovat. Např.: Vedení oddílu, Metodika (ČLK) apod.
  • Profesní zkušenosti
    Slouží pro zadání profesních zkušeností získaných mimo organizaci. Např. Zdravotní sestra, středoškolský učitel, ekonom, provozní ředitel apod.

Editace instruktora

Jak upravit údaje o instruktorovi?

1. V příslušném řádku tabulky klikněte na odkaz Upravit.
  2. Upravte dostupné údaje. Pokud měníte Typ instruktora, podívejte se na jejich popis v kapitole Typy instruktorů.
  3. Klikněte na tlačítko Uložit.

Jak smazat instruktora ze vzdělávací akce?

1. V příslušném řádku tabulky klikněte na odkaz Upravit.
  2. Klikněte na tlačítko Smazat.

Typy instruktorů

• Stálý instruktor
    Osoba, která je na kurzu po většinu času konání kurzu, má instruktorskou kvalifikaci, ale není vůdcem akce.
    Pamatujte na to, že jedna osoba nemůže podle ŘVČČJ působit ve funkci stálého instruktora na více lesních akcích, které se konají souběžně.
  • Instruktor elév
    Stejně jako stálý instruktor, ale nemá instruktorskou kvalifikaci. Musí mít alespoň VZ, nebo případně HZ či OZ.
  • Externista
    Osoba, která není přítomna na akci po celou dobu kurzu, zpravidla přijíždí kvůli vybranému programu a nemusí mít žádnou kvalifikaci.
  • Servis tým
    Všechny osoby podílející se na zázemí celkového chodu kurzu (kuchaři, zásobování apod.).
  • Ostatní
    Všechny ostatní osoby, které mohou a nemusí mít kvalifikaci, nebo je nelze zařadit do některé z předchozích kategorií.
    Jako „Ostatní“ se zpravidla zadává i vůdce akce.
skautis/akce/vzdelavaci/instruktori.txt · Poslední úprava: 04.01.2022 13:11 autor: Jindřiška Voltrová