skautis:akce:vzdelavaci:ucastnici:uprava-osob

Vzdělávací akce | Účastníci | Přidání účastníka

VzA: Správa účastníků

Na záložce Účastníci v sekci Přihlášení účastníci můžete:

VzA: Správa účastníků

Tyto akce provedete stisknutím tlačítka u příslušné osoby.

» CHYTRÁ TABULKA «
Přizpůsobte si vzhled tabulky Přihlášení účastníci podle svých potřeb dle postupu v článku Ovládání skautISu: Chytrá tabulka.

Přijímání účastníků

U každé přidané osoby daného kurzu můžete rozhodnout, zda je přijata, nebo zda se stává náhradníkem.

VzA: Přijetí účastníka

• Stiskněte u příslušné osoby tlačítko , nebo klikněte přímo do daného řádku tabulky.
  • Zaškrtněte příslušný checkbox:
    • Přij. - Přijat.
    • Náhr. - Náhradník.
  • Uložte změny stisknutím tlačítka .
  1. Pokud vidíte u účastníka akce středisko, je tento člen řádně registrovaný a je možné na něj žádat o dotaci.
  2. Pokud středisko nevidíte, skautIS vede účastníka jako nečlena a není možné na něj žádat o dotaci, tzn. neuvidíte ho v Evidenci účastníků kvůli dotaci. Je tedy nutné, aby si účastník účet propojil, a tím dojde k ověření, že je registrovaný.

Účastník je o přijetí na VzA automaticky informován e-mailem. Pokud je ale přijat jako náhradník, tak tuto informaci neobdrží.

E-maily o změně stavu přihlášení neodcházejí účastníkům ihned, ale jsou hromadně odesílány v rámci nočních procesů. Pokud se tedy omylem překliknete, nemusíte řešit „stornování“ dané akce.

Vstupní podmínky (Podm.)

V tabulce účastníků je nutné označit, že jsou splněny všechny vstupní podmínky kurzu, jinak skautIS nedovolí evidovat účastníky kvůli dotaci, vydat dotyčnému dekret, zadat kvalifikaci atd.

VzA: Vyplnění vstupních podmínek

• Stiskněte u příslušného účastníka tlačítko , nebo klikněte přímo do daného řádku tabulky.
  • Zaškrtněte checkbox Podm..
    Checkbox můžete zaškrtnout pouze tehdy, pokud budou splněny všechny vstupní podmínky - viz „Co znamená vykřičník () ve sloupci „Podm.““.
  • Do Poznámky zadejte, proč jste podmínky potvrdili ručně, jinak nebude možné u této osoby požádat o dekret.
  • Uložte informaci pomocí tlačítka .

Co znamená vykřičník () ve sloupci „Podm.“?

Existují povinné vstupní podmínky, které hlídá přímo skautIS. Týká se to čekatelských a vůdcovských kurzů, kurzů zdravotního minima a kurzů střediskového minima. U ostatních typů kurzů to již skautIS nehlídá, protože se jedná o velmi specifické kontroly.

Pokud tedy účastník nesplňuje tyto povinné vstupní podmínky, zobrazí se ve sloupci „Podm.“ symbol . Po najetí myši na tento symbol se vám objeví textový komentář popisující problém.

Např.
Nesplněné povinné podmínky:
Absolvence čekatelské zkoušky, Je vyžadován souhlas vedoucího oddílu, Je vyžadován souhlas lékaře o způsobilosti práce s dětmi a mládeží.

Dokud nedojde k nápravě, tzn. doložení vstupních podmínek (typicky doplnění nutné kvalifikace, dovršení plnoletosti atd.), nepůjde těmto osobám ani zažádat o dekret atd.

Ačkoli skautIS kontroluje všechny nutné vstupní podmínky, i tak je nutné pohlídat si jejich splnění, což je odpovědnost vůdce akce/předsedy, zkušební komise/garanta ZZA. SkautIS je v tomto pomocníkem, nikoliv garantem!

Pokud vašim účastníkům chybí některé z povinných kvalifikací ve skautISu, ačkoliv jsou jejich držiteli, musí si o ně sami zažádat (na záložce Funkce a kvalifikace).

V případě přijatých nečlenů Junáka - českého skauta nepůjde zaškrtnout splnění podmínek, kvalifikace jim nemůže být standardní cestou přiznána (konzultujte na vzdelavani@skaut.cz).

Absolvenční podmínky (pouze lesní akce)

VzA: Zadání absolvenčních podmínek

V průběhu či po ukončení akce je také možné u každé osoby vyznačit, že splnila všechny absolvenční podmínky a to zadáním data jejich splnění do pole Absol.

Vyplnění tohoto pole podmiňuje možnost vystavit absolvenční listy, jejichž vydání je povinné při tisku absolventských dekretů.

SkautIS absolvenční podmínky nekontroluje, je tedy nutné pohlídat si jejich splnění, což je odpovědnost vůdce akce.

Odhlašování účastníka

Osobu, která se akce určitě nebude účastnit (ať už z vašeho nebo z jejího rozhodnutí), odhlaste kliknutím na tlačítko Odhlásit.

Před potvrzením odhlášení doporučujeme zadat důvod odhlášení, protože o této skutečnosti je účastník informován e-mailem, a bylo by dobré, aby znal důvod, proč se dané akce nemůže zúčastnit.

Po potvrzení odhlášení bude záznam o daném účastníkovi přesunut ze sekce „Přihlášení účastníci“ do sekce „Odhlášení účastníci“.

skautis/akce/vzdelavaci/ucastnici/uprava-osob.txt · Poslední úprava: 19.04.2021 07:06 autor: Jindřiška Voltrová