skautis:akce:vzdelavaci:zakladni

Vzdělávací akce | Založení VzA | Přidání a editace kurzu

VzA: Základní a veřejné údaje

Záložka Základní a veřejné údaje obsahuje základní informace o vzdělávací akci a jejích kurzech.

Tuto záložku může editovat pořadatel, vedoucí akce, zástupce a tajemník.

Je rozdělena do následujících částí:

1. Kurzy - tabulka pořádaných kurzů pod akcí (obyčejně má akce pouze jeden kurz).
  2. Termíny a umístění kurzu (pro všechny kurzy akce).

Na této stránce také můžete danou akci zveřejnit do databáze vzdělávacích akcí (kurzy.skaut.cz) pomocí tlačítka Zveřejnit do databáze VzA. V případě, že je již akce zveřejněná, zobrazí se pod nadpisem „Základní a veřejné údaje“ text „ akce je zveřejněna v databázi VzA“ a tlačítko již nebude viditelné.

Údaje označené symbolem budou po zveřejnění akce zobrazeny v databázi vzdělávacích akcí (kurzy.skaut.cz).

Chcete-li vidět, kde se tyto údaje v databázi vzdělávacích akcí zobrazí, podívejte se na článek VzA: Zobrazení akce na webu databáze vzdělávacích akcí.

Údaje o vzdělávací akci

V sekci Vzdělávací akce a Kontakty jsou uvedeny základní informace o celé akci.

Tyto údaje můžete upravit či doplnit pomocí tlačítka Upravit.

VzA: Základní a veřejné údaje

• Název akce
    Doporučujeme jednoznačný název označený rokem konání pro lepší orientaci. Např. ZZA Kroměříž 2020.
    Název akce bude propsán do databáze vzdělávacích akcí v případě, že pořádaný kurz nebude mít zadán vlastní název.
  • Pořádající jednotka
    Vyberte pořádající jednotku podle evidenčního čísla, názvu, nebo místa působení.
  • Logo
    Připojte obrázek loga dané akce. Povolenými příponami jsou jpg, jpeg a png.
  • Web akce
    Webová stránka akce.
  • Kontaktní e-mail
    Kontaktní e-mail je povinným údajem.
  • Kontaktní telefon
  • Poznámka
    Do tohoto pole si můžete zaznamenat libovolné poznámky k dané akci/kurzu.

Kurzy

Sekce Kurzy slouží pro správu základních informací o kurzech, které jsou součástí dané vzdělávací akce.

Každá akce musí mít alespoň jeden kurz.

Kurz se přidává automaticky při zakládání akce po výběru typu akce (např. zakládáte-li akci jako čekatelský kurz, potom se ve skautISu automaticky v této části uloží kurz čekatelský). Pokud se vaše vzdělávací akce skládá z více dílčích kurzů, máte možnost je v této sekci založit.

Jednotlivé kurzy jsou zaznamenány v přehledné tabulce, která ovšem obsahuje pouze některé základní údaje. Všechny údaje o kurzu zobrazíte kliknutím na odkaz Zobrazit a upravit. Základními údaji o kurzu jsou:

• Typ vzdělávací akce
  • Název kurzu / Doplňkový název kurzu
    Název kurzu vyplňte pouze v případě, že má vaše vzdělávací akce více kurzů a vy je odlišujete různými názvy.
  • Obsazenost
    Tento údaj se automaticky nastavuje na základě počtu přihlášených uchazečů a zadaných údajů o kapacitě kurzu a kapacitě náhradníků.
    Může obsahovat stavy „volno“, „obsazeno“, „přijímá náhradníky“ a „není známo“.
  • Kapacita kurzu
    Maximální počet účastníků, které jste schopni v ideálním případě na kurz přijmout.
  • Kapacita náhradníků
    Udává maximální počet náhradníků, které chce mít váš kurz k dispozici pro případy, že se odhlásí některá osoba ze zadané kapacity kurzu, nebo které je případně ochoten ještě také přijmout.
  • Uzávěrka přihlášek
    Datum uzávěrky pro zasílání přihlášek.
  • Odhad počtu účastníků
    Reálný odhad skutečného počtu účastníků na kurzu. Odhad může být založen např. na základě zkušeností z předchozích let. Odhad počtu účastníků může být samozřejmě i shodný s kapacitou kurzu.
    Číslo je rozhodující pro orientační výpočet celkové částky dotace pro váš kurz v případě, že o dotaci žádáte.
  • Osobodny
    V tomto sloupci je automaticky vypočítán počet osobodnů na základě počtu účastníků a počtu dnů.
    Počet osobodnů slouží pro výpočet dotace pro vaši vzdělávací akci. Pokud již víte, že se někteří účastníci nezúčastní celého kurzu, máte možnost ručně snížit celkový počet zadaných osobodnů a ve výsledku tím ovlivnit výši zaslané dotační zálohy, abyste nemuseli zbytečně vracet přeplatky.
    Pokud dojde k ruční změně tohoto údaje, jste o této skutečnosti informováni symbolem otazníku .
  • Poznámka
  • Kurz je zajišťován dodavatelsky
    Pokud pořádáte zdravotnický kurz a ten je po odborné stránce zaštiťován jiným subjektem než Junákem - českým skautem (tedy dodavatelsky), nastavte tento údaj na hodnotu „Ano“ a vyplňte číslo akreditace dodavatelského subjektu.
  • Číslo akreditace
    V případě, že požádáte zdravotnický kurz, který je zajišťován dodavatelsky (viz výše), zadejte do tohoto údaje číslo akreditace dodavatelského subjektu.

V sekci Kurzy můžete:

• Založit další nový kurz || Přidat nový kurz || VzA: Přidání a editace kurzu
    Pokud se vaše akce skládá z více dílčích kurzů (jako například Velká Morava: ČZ a VZ, Gemini: IK a VZ aj.), založte nový kurz.
    Každá akce může mít neomezený počet dílčích kurzů.
  • Zobrazit a upravit údaje o kurzu || Zobrazit a upravit || VzA: Přidání a editace kurzu
    Pokud chcete zobrazit podrobnější údaje o kurzu, případně je upravit, klikněte v příslušném řádku tabulky na odkaz Zobrazit a upravit.

Termín a umístění kurzu

Poslední sekcí záložky Základní a veřejné údaje je zadání Termínů a umístění kurzu. Pro každý kurz můžete zadat různé množství termínů.

Jednoduchá tabulka zobrazuje následující údaje:

• Kurz
  • Termín
  • Umístění kurzu

V sekci Termíny a umístění kurzu můžete:

• Smazat termín a umístění kurzu || Smazat
    Smažete celý záznam o termínu a umístění kurzu.
skautis/akce/vzdelavaci/zakladni.txt · Poslední úprava: 17.06.2021 20:24 autor: Jindřiška Voltrová