skautis:akce:vzdelavaci:dotace

Vzdělávací akce | Stav a odevzdání | Založení žádosti o dotaci

VzA: Dotace

Záložka Dotace v hlášence vzdělávací akce zobrazuje přehled informací o žádosti o dotaci, a to pouze pro čtení. I tak můžete na této stránce o dotaci zažádat a provést její vyúčtování pomocí příslušných tlačítek, které vás přepnou do rozhraní dotační žádosti. Obě dvě hlášenky - VzA i dotace - jsou na důležitých místech propojeny.

Stručně řečeno, žádost o dotaci můžete zadávat dvěma způsoby:

1. přes tuto záložku Dotace kliknutím na potřebná tlačítka
  2. přes menu Dotace v levé části skautISu.

Práci s dotací vzdělávací akce můžeme shrnout do tří hlavních kroků:

1. Založení žádosti o dotaci, zadání povinných údajů a odevzdání ústředí
    Probíhá od založení žádosti o dotaci ve skautISu do jejího odevzdání ústředí.
    Žádost o dotaci je nutné odevzdat nejpozději měsíc před zahájení akce.
    Žádost o dotaci lze podat také pro části akce konající se v následujícím kalendářním roce, v tom případě však bude ústředím žádost o dotaci pro tyto části akce posuzována až po 31. prosinci, kdy už bude vydána Směrnice ke vzdělávacím akcím pro daný rok včetně uvedených dotačních částek pro různé typy VzA (např. u akce probíhající v roce 2014-2015 by byla žádost o dotaci pro části konané v roce 2015 posuzována v lednu 2015, třebaže celkově byla žádost podána už v březnu 2014). U akcí, jež mají všechny části až v dalším kalendářním roce, vyčkejte s podáváním žádosti o dotaci a založte ji až po 31. prosinci na základě informací uvedených ve Směrnici ke vzdělávacím akcím daného roku.

2. Potvrzení „Rozhodnutí o poskytnutí účelové dotace“ pořadatelskou jednotkou, sledování čerpání dotace (zálohy) a zadávání skutečné účasti frekventantů na akci
    Probíhá od schválení dotace ústředím do - nejpozději - 14 dní po ukončení každé z částí vzdělávací akce.

3. Vyúčtování dotace, schválení vyúčtování pořadatelskou jednotkou a uzavření dotace ústředím
    Musí být provedeno nejpozději do dvou měsíců od posledního dne konání akce, nebo nejpozději do 15. prosince, končí-li akce po 15. listopadu, viz Směrnice ke vzdělávacím akcím pro daný rok.

1. Založení žádosti
Tlačítko Žádost o dotaci.

2. Doplnění údajů do žádosti
Tlačítko Žádost o dotaci.

3. Informace o schválení dotace a zálohách
Tlačítko Informace o schválení dotace a zálohách.

4. Vyplnění skutečné účasti
Tlačítko Účastníci akce - evidence.

5. Vyúčtování dotace
Tlačítko Vyúčtování dotace.

6. Odevzdání, potvrzení a kontrola
Tlačítko Odevzdání, potvrzení a kontrola.

skautis/akce/vzdelavaci/dotace.txt · Poslední úprava: 14.11.2023 11:36 autor: Jindřiška Voltrová