skautis:akce:vzdelavaci:zakladni

Vzdělávací akce | Založení VzA | Přidání a editace kurzu

VzA: Základní a veřejné údaje

Záložka Základní a veřejné údaje obsahuje základní informace o vzdělávací akci a jejích kurzech.

Je rozdělena do následujících částí:

1. Kurzy - tabulka pořádaných kurzů pod akcí (obyčejně má akce pouze jeden kurz).
  2. Termíny a umístění kurzu (pro všechny kurzy akce).

Na této stránce také můžete danou akci zveřejnit do databáze vzdělávacích akcí (kurzy.skaut.cz) pomocí tlačítka Zveřejnit do databáze VzA. V případě, že je již akce zveřejněná, zobrazí se pod nadpisem „Základní a veřejné údaje“ text „ akce je zveřejněna v databázi VzA“ a tlačítko již nebude viditelné.

Údaje označené symbolem budou po zveřejnění akce zobrazeny v databázi vzdělávacích akcí (kurzy.skaut.cz).

Chcete-li vidět, kde se tyto údaje v databázi vzdělávacích akcí zobrazí, podívejte se na článek VzA: Zobrazení akce na webu databáze vzdělávacích akcí.

Údaje o vzdělávací akci

V sekci Vzdělávací akce a Kontakty jsou uvedeny základní informace o celé akci.

Tyto údaje můžete upravit či doplnit pomocí tlačítka Upravit.

VzA: Základní a veřejné údaje

• Název akce
    Doporučujeme jednoznačný název označený rokem konání pro lepší orientaci. Např. ZZA Kroměříž 2020.
    Název akce bude propsán do databáze vzdělávacích akcí v případě, že pořádaný kurz nebude mít zadán vlastní název.
  • Pořádající jednotka
    Vyberte pořádající jednotku podle evidenčního čísla, názvu, nebo místa působení.
  • Logo
    Připojte obrázek loga dané akce. Povolenými příponami jsou jpg, jpeg a png.
  • Web akce
    Webová stránka akce.
  • Kontaktní e-mail
    Kontaktní e-mail je povinným údajem.
  • Kontaktní telefon
  • Poznámka
    Do tohoto pole si můžete zaznamenat libovolné poznámky k dané akci/kurzu.

Kurzy

Sekce Kurzy slouží pro správu základních informací o kurzech, které jsou součástí dané vzdělávací akce.

Každá akce musí mít alespoň jeden kurz.

Kurz se přidává automaticky při zakládání akce po výběru typu akce (např. zakládáte-li akci jako čekatelský kurz, potom se ve skautISu automaticky v této části uloží kurz čekatelský). Pokud se vaše vzdělávací akce skládá z více dílčích kurzů, máte možnost je v této sekci založit.

Jednotlivé kurzy jsou zaznamenány v přehledné tabulce. Základními údaji o kurzu jsou:

• Typ vzdělávací akce
  • Název kurzu / Doplňkový název kurzu
    Název kurzu vyplňte pouze v případě, že má vaše vzdělávací akce více kurzů a vy je odlišujete různými názvy.
  • Obsazenost
    Tento údaj se automaticky nastavuje na základě počtu přihlášených uchazečů a zadaných údajů o kapacitě kurzu a kapacitě náhradníků.
    Může obsahovat stavy „volno“, „obsazeno“, „přijímá náhradníky“ a „není známo“.
  • Kapacita kurzu
    Maximální počet účastníků, které jste schopni v ideálním případě na kurz přijmout.
  • Kapacita náhradníků
    Udává maximální počet náhradníků, které chce mít váš kurz k dispozici pro případy, že se odhlásí některá osoba ze zadané kapacity kurzu, nebo které je případně ochoten ještě také přijmout.
  • Uzávěrka přihlášek
    Datum uzávěrky pro zasílání přihlášek.
  • Odhad počtu účastníků
    Reálný odhad skutečného počtu účastníků na kurzu. Odhad může být založen např. na základě zkušeností z předchozích let. Odhad počtu účastníků může být samozřejmě i shodný s kapacitou kurzu.
    Číslo je rozhodující pro orientační výpočet celkové částky dotace pro váš kurz v případě, že o dotaci žádáte.
  • Osobodny
    V tomto sloupci je automaticky vypočítán počet osobodnů na základě počtu účastníků a počtu dnů.
    Počet osobodnů slouží pro výpočet dotace pro vaši vzdělávací akci. Pokud již víte, že že se někteří účastníci nezúčastní celého kurzu, máte možnost ručně snížit celkový počet zadaných osobodnů a ve výsledku tím ovlivnit výši zaslané dotační zálohy, abyste nemuseli zbytečně vracet přeplatky.
  • Poznámka

V sekci Kurzy můžete:

• Založit další nový kurz || Přidat nový kurz || VzA: Přidání a editace kurzu
    Pokud se vaše akce skládá z více dílčích kurzů (jako například Velká Morava: ČZ a VZ, Gemini: IK a VZ aj.), založte nový kurz.
    Každá akce může mít neomezený počet dílčích kurzů.
  • Zobrazit a upravit údaje o kurzu || Zobrazit a upravit || VzA: Přidání a editace kurzu
    Pokud chcete zobrazit podrobnější údaje o kurzu, případně je upravit, klikněte v příslušném řádku tabulky na odkaz Zobrazit a upravit.

Termín a umístění kurzu

Poslední sekcí záložky Základní a veřejné údaje je zadání Termínů a umístění kurzu. Pro každý kurz můžete zadat různé množství termínů.

Jednoduchá tabulka zobrazuje následující údaje:

• Kurz
  • Termín
  • Umístění kurzu

V sekci Termíny a umístění kurzu můžete:

• Smazat termín a umístění kurzu || Smazat
    Smažete celý záznam o termínu a umístění kurzu.
skautis/akce/vzdelavaci/zakladni.1607089330.txt.gz · Poslední úprava: 04.12.2020 13:42 autor: Jindřiška Voltrová