skautis:jednotka:google:google-skupiny-jednotky

..Jednotky....Domény a Google { Mapa stránek } | ..Správa sdílených G Suite účtů jednotky/akcí
..Google skupiny { Mapa stránek } | Založení Google skupiny..

Domény a Google: Rozesílací seznamy, konference a Google Skupiny

Každá jednotka (oddíl, družina, středisko i VOJ) si může ve skautISu založit Google skupinu.

Základní funkcí Google skupiny je hromadné zasílání e-mailů např. oddílové či střediskové radě, nebo informací rodičům.

Google skupiny také nabízejí webový archiv pro skupinovou e-mailovou komunikaci, zajištění zasílání e-mailů přes jednu adresu k více adresátům a v neposlední řadě také možnost, jak na Google disku sdílet dokumenty nejen s jednotlivci, ale celými skupinami.

Google skupiny naleznete na stránce MojeMoje jednotka → záložka Domény a Google → sekce Rozesílací seznamy, konference a Google Skupiny.

Tato sekce obsahuje CHYTROU TABULKU , ve které můžete na první pohled zjistit základní informace o skupině. Jedná se nejen o název a e-mailovou adresu, ale především o informaci:

• o počtu členů,
  • o počtu aliasů,
  • zda je daná skupina vytvářena pomocí automatického pravidla (sloupec Autom).

Založení Google Skupiny
Jak založit skupinu ve skautISu.

Nastavení Google Skupiny
Jak správně skupinu nastavit, a to jak ve skautISu, tak i ve webovém rozhraní Google.

Správa členů Google Skupiny
Jak spravovat a přidávat členy skupiny, včetně příkladů automatických pravidel.

Nikdy NEMAŽTE Google Skupiny ve webovém prostředí Googlu.

Pro smazání skupin používejte výhradně stránku Nastavení skupiny, na kterou se dostanete pomocí odkazu Upravit u příslušné skupiny. Předejdete tím případným problémům.

..Jednotky....Domény a Google | ..Správa sdílených G Suite účtů jednotky/akcí
..Google skupiny | Založení Google skupiny..

ROZCESTNÍK : Podívejte se na mapu stránek týkajících se oblasti Google jednotky.

skautis/jednotka/google/google-skupiny-jednotky.txt · Poslední úprava: 07.12.2021 10:08 autor: Jindřiška Voltrová