skautis:jednotka:google:sprava-clenu-skupiny

..Jednotky....Domény a Google....Google Skupiny { Mapa stránek } | ..Nastavení skupiny ve webovém rozhraní....Přidání členů do skupiny..

Google Skupiny: Správa členů skupiny

Google skupiny - správa členů

Pro vložení a správu členů Google skupiny slouží následující záložky, na které se dostanete pomocí odkazu Upravit u příslušné skupiny v sekci Rozesílací seznamy, konference a Google Skupiny na stránce MojeMoje jednotka → záložka Domény a Google:

• Členové
    Záložka Členové slouží pro správu a ruční přidávání členů do skupiny. Můžete ale využít automatickou správu členů skupiny pomocí definovaných pravidel na záložce Automatické členství ve skupině.

Správa členů skupiny
Jak nastavit správce skupiny a odebrat členy.

Přidání členů do skupiny
Různé způsoby přidání členů včetně automatických pravidel.

• Automatické členství ve skupině
    Na této stránce můžete vytvořit pravidlo pro automatickou správu členů Google skupiny.

Automatická pravidla
Návod na tvorbu pravidel pro automatické přidávání či odebírání členů skupiny s praktickými ukázkami.

Správa členů skupiny

Pro správu členů skupiny přejděte na záložku Členové v detailu příslušné skupiny. V tabulce členů můžete:

Nastavení člena jako správce

Google skupiny - nastavení správce

1. V tabulce členů vyberte pomocí checkboxu osoby, které chcete nastavit jako správce skupiny.

2. Stiskněte tlačítko Nastavit jako správce.

3. Příslušní členové budou nastaveni jako správci: ve sloupci Role ve skupině se zobrazí hodnota „Správce“.

Odebrání správce a nastavení jako člena

Google skupiny - odebrání správce

1. V tabulce členů vyberte pomocí checkboxu osoby, kterým chcete odebrat právo správce.
    Řiďte se podle posledního sloupce tabulky, kdy role ve skupině by měla mít hodnotu „Správce“.

2. Stiskněte tlačítko Nastavit jako členy.

3. Příslušné osoby budou nastaveni jako členové: ve sloupci Role ve skupině se zobrazí hodnota „Člen“.

Odstranění člena/členů ze skupiny

Google skupiny - odebrání člena skupiny

1. V tabulce členů vyberte pomocí checkboxu členy, které chcete ze skupiny odebrat.

2. Stiskněte tlačítko Smazat vybrané osoby.

..Jednotky....Domény a Google....Google Skupiny | ..Nastavení skupiny ve webovém rozhraní....Přidání členů do skupiny..

ROZCESTNÍK : Podívejte se na mapu stránek týkajících se oblasti Google jednotky.

skautis/jednotka/google/sprava-clenu-skupiny.txt · Poslední úprava: 07.09.2021 19:16 autor: Jindřiška Voltrová