skautis:jednotka:google:nastaveni-skupiny

..Jednotky....Domény a Google....Google Skupiny { Mapa stránek } | ..Založení Google skupiny....Základní nastavení ve webovém rozhraní..

Google Skupiny: Nastavení skupiny

Do nastavení skupiny se dostanete pomocí odkazu Upravit u příslušné skupiny v sekci Rozesílací seznamy, konference a Google Skupiny na stránce MojeMoje jednotka → záložka Domény a Google.

Základní nastavení skupiny
ve skautISu (aliasy, název skupiny)

Detailnější nastavení skupiny
ve webovém rozhraní

Do webového rozhraní Google Skupiny se ze skautISu dostanete pomocí odkazu v modrém informačním boxu v detailu skupiny na záložce Nastavení skupiny.

Základní nastavení skupiny ve skautISu

Základní informace o skupině naleznete v detailu skupiny na záložce Nastavení skupiny. Z této záložky se také pomocí odkazu dostanete na webové rozhraní Google Skupin. Na této záložce můžete:

Ke každé e-mailové skupině můžete také přiřadit alternativní adresu, tzv. alias. Přiřazení aliasů provádějte na záložce Aliasy:

Změna názvu skupiny

Google Skupiny - změna názvu skupiny

1. Přejděte na záložku Nastavení skupiny, která je dostupná z detailu skupiny.

2. Upravte pole Název google skupiny.

3. Můžete přidat / upravit popis dané skupiny.

4. Stiskněte tlačítko Uložit.

Smazání skupiny

Google Skupiny - smazání skupiny

Nikdy NEMAŽTE Google Skupiny ve webovém prostředí Googlu.
Google Skupinu smažte ve skautISu, předejdete tím případným problémům.

1. Přejděte na záložku Nastavení skupiny, která je dostupná z detailu skupiny.

2. Stiskněte tlačítko Smazat.

Přidání aliasu

Google Skupiny - přidání aliasu

1. Přejděte na záložku Aliasy, která je dostupná z detailu skupiny.

2. V sekci Nový alias zadejte alternativní adresu.

3. Stiskněte tlačítko Přidat.

Odebrání aliasu

Google Skupiny - odebrání aliasu

1. Přejděte na záložku Aliasy, která je dostupná z detailu skupiny.

2. V tabulce u příslušného aliasu stiskněte tlačítko Smazat.

..Jednotky....Domény a Google....Google Skupiny | ..Založení Google skupiny....Základní nastavení ve webovém rozhraní..

ROZCESTNÍK : Podívejte se na mapu stránek týkajících se oblasti Google jednotky.

skautis/jednotka/google/nastaveni-skupiny.txt · Poslední úprava: 07.09.2021 19:08 autor: Jindřiška Voltrová