Registrace | Registrované osoby | Komentáře

Registrace: Převod osoby

Převod osoby je jednou z možností přidání nového člena do vaší jednotky.

Převod osoby se používá v případě, kdy daná osoba je (nebo byla) zaregistrována v jiné jednotce.

Pokud osoba byla členem vaší jednotky a v současnosti jiné členství nemá, nepoužívejte převod osoby, ale obnovte členství.
Je-li osoba členem jiné jednotky v rámci vašeho střediska, můžete kromě převodu použít i změnu členství - přechod do jiné jednotky.

Převod osoby se provádí na záložce Členové stisknutím tlačítka Přidat osobu. Další postup pak závisí na tom, zda znáte bezpečnostní kód převáděné osoby:

1. pokud znáte bezpečnostní kód, můžete převod osoby provést sami, viz kapitola Převod s bezpečnostním kódem osoby.
  2. neznáte-li bezpečnostní kód, je nutné požádat o převod dané osoby ústředí, viz kapitola Převod bez bezpečnostního kódu osoby.

O převodu osoby jsou informováni e-mailem příslušné osoby, tzn. vedoucí dotyčných oddílů, a v případě zaslání žádosti na ústředí, také i příslušní zaměstnanci KÚJ.

Jak zjistíte bezpečnostní kód?

Převod s bezpečnostním kódem osoby

Převod osoby s bezpečnostním kódem

Po stisknutí tlačítka Přidat osobu na záložce Členové vyberte možnost Existující osoba.

SkautIS se vás následně zeptá, zda skutečně chcete členství založit a informuje vás, že dané osobě bude ukončeno existující řádné/čestné/nečlen členství, pokud existuje. Po potvrzení se daná osoba stane členem vaší jednotky.

Po převodu nezapomeňte nastavit časopis, na který má osoba nárok.

Převod bez bezpečnostního kódu osoby

Po stisknutí tlačítka Přidat osobu na záložce Členové vyberte možnost Nová osoba.

Po schválení převodu nezapomeňte nastavit časopis, na který má osoba nárok.