skautis:registrace:zalozeni-registrace

Založení registrace

Záložka » registrace

Dokud nezaloží ORJ nemůže založit registraci středisko ani oddíl ve chvíli kdy založí ORJ může založit středisko, po založení registrace střediska se můžou zakládat registrace oddílů a družin.

Je zapotřebí:

• mít roli vedoucí/admin (pokud nebyla založena registrace v nadřízené jednotce, nelze dřív zakládat registraci pro nižší OJ)
  • vybrat záložku registrace

1. Přechod na registraci jednotky

2. Založení registrace

• klikněte na modré tlačítko Založit registraci

3. Údaje o zakládané registraci

• zvolíte příslušný rok, pro který registraci zakládáte
    Registraci pro rok lze založit pouze tehdy, pokud registraci pro požadovaný rok již založila i vaše nadřízená jednotka.
  • do pokynů k registraci uvedete všechny informace, které je zapotřebí předat podřízeným jednotkám (např. připomenout datum, uvést číslo účtu)
  • registraci založíte tlačítkem Založit registraci

Volitelně: Přímá správa družin

Pokud zakládáte registraci oddílu a ve skautISu běžně pracujete s dělením oddílu na družiny, můžete z této oddílové úrovně ihned při zakládání registrace oddílu upravit existenci družin i jejich registrace.

Jestliže se chystáte nějakou družinu zrušit, sloučit s jinou a letos ji v uvedené podobě neregistrovat, nebo pokud máte v úmyslu založit novou družinu ve svém oddíle, udělejte to před založením této registrace.

Když je všechno v pořádku, klikněte na založit registraci a spolu s touto registrací budou připraveny registrační kategorie, které připravilo vaše středisko pro tento rok registrace.

Upravit existenci družiny můžete jednoduše:

• Vyberete s jakou jednotkou se má družina sloučit
  • Nastavíte důvod ukončení, máte na výběr z několika možností: Sloučení, Zánik, Změna nadřízené jednotky

Úprava existence družiny

• Naleznete v sekci oddíl » podřízené jednotky
  • Úprava existence

Její úpravu můžete provádět lehce

• Jakmile zakládáte registraci, máte rovnou možnost upravit, zda chcete nějak pracovat s družinami
  • Vyberete důvod ukončení platnosti
  • S jakou jednotkou chcete družinu sloučit

V průběhu roku

• Pokud se stane, že potřebujete během roku editovat družinu