skautis:registrace:registrovane-osoby:prevod-osoby

Registrace | Registrované osoby | Komentáře

Registrace: Převod osoby

Převod osoby je jednou z možností přidání nového člena do vaší jednotky.

Převod osoby se používá v případě, kdy daná osoba je (nebo byla) zaregistrována v jiné jednotce.

Pokud osoba byla členem vaší jednotky a v současnosti jiné členství nemá, nepoužívejte převod osoby, ale obnovte členství.
Je-li osoba členem jiné jednotky v rámci vašeho střediska, můžete kromě převodu použít i změnu členství - přechod do jiné jednotky.

Převod osoby se provádí na záložce Členové stisknutím tlačítka Přidat osobu. Další postup pak závisí na tom, zda znáte bezpečnostní kód převáděné osoby:

1. pokud znáte bezpečnostní kód, můžete převod osoby provést sami, viz kapitola Převod s bezpečnostním kódem osoby.
  2. neznáte-li bezpečnostní kód, je nutné požádat o převod dané osoby ústředí, viz kapitola Převod bez bezpečnostního kódu osoby.

O převodu osoby jsou informováni e-mailem příslušné osoby, tzn. vedoucí dotyčných oddílů, a v případě zaslání žádosti na ústředí, také i příslušní zaměstnanci KÚJ.

Jak zjistíte bezpečnostní kód?

• Pokud provádíte převod mezi jednotkami v rámci střediska, můžete zjistíte bezpečnostní kód přímo z detailu dané osoby.
  • Pokud víte, v jaké jednotce byla daná osoba členem a jste ve spojení s touto jednotkou, můžete požádat vedoucí o sdělení kódu.
  • Bezpečnostní kód vám také může sdělit přímo převáděná osoba, pokud má přihlašovací účet ve skautISu.

Převod s bezpečnostním kódem osoby

Převod osoby s bezpečnostním kódem

Po stisknutí tlačítka Přidat osobu na záložce Členové vyberte možnost Existující osoba.

• Zadejte Bezpečnostní kód a dále Rodné číslo, nebo Jméno a příjmení.

• Vyplňte Typ členství a správnou Výchovnou kategorii.

• Stiskněte tlačítko Uložit.

SkautIS se vás následně zeptá, zda skutečně chcete členství založit a informuje vás, že dané osobě bude ukončeno existující řádné/čestné/nečlen členství, pokud existuje. Po potvrzení se daná osoba stane členem vaší jednotky.

Po převodu nezapomeňte nastavit časopis, na který má osoba nárok.

Převod bez bezpečnostního kódu osoby

Po stisknutí tlačítka Přidat osobu na záložce Členové vyberte možnost Nová osoba.

• Vyplňte všechny známé údaje (minimálně ty povinné) a nastavte správné členství (skautIS vám sám poradí podle věku osoby). Podrobněji je postup vyplnění popsán v článku Přidání osoby.

Převod osoby bez bezpečnostního kódu
  • Po stisknutí tlačítka Uložit vás skautIS v červeném rámečku informuje, že v databázi již je osoba se zadaným rodným číslem, a pokud daná osoba má řádné členství, vypíše vám i název jednotky, do které patří.
    Pokud v tomto kroku zjistíte, že se s vedoucím dané jednotky znáte, můžete celý proces přidání osoby stornovat, požádat daného vedoucího o bezpečnostní kód a dokončit registraci osoby postupem popsaným v kapitole Převod s bezpečnostním kódem osoby.

• Zároveň se v dolní části stránky zobrazí tlačítko Zažádat o převedení osoby, které stiskněte.
    Převod osoby bez bezpečnostního kódu: Důvod převodu

• Na následující stránce vyplňte Důvod převedení, správný Typ členství a Výchovnou kategorii.

• Stisknutím tlačítka Zažádat o převod žádost odešlete.

• Následně je nutné počkat, než někdo z ústředí převod potvrdí. Většinou do druhého pracovního dne.

Po schválení převodu nezapomeňte nastavit časopis, na který má osoba nárok.

skautis/registrace/registrovane-osoby/prevod-osoby.txt · Poslední úprava: 25.02.2021 08:14 autor: Jindřiška Voltrová