skautis:jednotka:google:pridani-clenu-skupiny

..Jednotky....Domény a Google....Google Skupiny { Mapa stránek } | ..Správa členů Google skupiny....Automatická pravidla pro přidání členů skupiny..

Google Skupiny: Přidání členů do skupiny

Pro přidání členů do skupiny slouží záložky Členové a Automatické členství ve skupině.

Přidání členů do skupiny lze provést několika způsoby:

• ruční přidání členů pomocí vyhledání nebo přímého zapsání e-mailové adresy.

• vytvořit si pravidla pro automatické členství ve skupině.
    Tento způsob přidávání členů má tu výhodu, že e-mailové adresy na členy skupiny budete mít vždy aktuální podle evidence ve skautISu.

Oba způsoby přidání členů do skupiny lze kombinovat.

Chcete-li mít kontakty ve skupině vždy aktuální, doporučujeme definovat pro skupinu automatická pravidla!

Automatické členství ve skupině
Návod na tvorbu pravidel pro automatické přidávání či odebírání členů skupiny s praktickými ukázkami.

Přidání členů pomocí e-mailové adresy
Přidání jednoho nebo více členů bez vyhledávání konkrétní osoby ve skautISu.

Přidání osoby vyhledáním
Přidání jedné konkrétní osoby vyhledáním ve skautISu.

Hromadné přidání členů
Hromadné přidání členů z aktuální jednotky (střediska).

Ruční přidání členů do skupiny

K „ručnímu“ přidání osob do Google skupiny slouží záložka Členové v sekci Rozesílací seznamy, konference a Google Skupiny na stránce MojeMoje jednotka → záložka Domény a Google.

Na této stránce máte tři možnosti, jak členy do skupiny přidat:

Přidání členů pomocí e-mailové adresy

Google skupiny - přidání člena pomocí e-mailu

Tento způsob přidání členů spočívá na ručním zadání e-mailových adres přímo do seznamu členů. Adresy tedy nejsou dohledávány na základě existujících osob ve skautISu.

Před přidáním e-mailových adres pečlivě zkontrolujte jejich správnost.

1. Na stránce Členové jděte do sekce Přidání členů emailovou adresou.

2. Do pole Adresy zadejte e-mailové adresy členů.
    Adresy zadávejte buď oddělené čárkou, nebo každou adresu zadejte na samostatný řádek.

3. Stiskněte tlačítko Přidat.

Přidání osoby vyhledáním

Člena do skupiny můžete také přidat vyhledáním konkrétní osoby ve skautISu. Pro vyhledání osoby slouží standardní vyhledávací formulář, kde osobu můžete vyhledat podle jména, rodného čísla, nebo začátku rodného čísla a zároveň ještě záznamy filtrovat podle dostupných kritérií.

Google skupiny - přidání člena vyhledáním ve skautISu

Do seznamu členů je přidán pouze hlavní e-mail osoby.
Pokud chcete používat jiný kontakt na danou osobu, musíte ho přidat pomocí e-mailové adresy.

V případě, že bude u osoby uveden nesmyslný e-mail, nebude osoba do skupiny přidána, protože Google „pozná“, že se nejedná o validní doménu.

1. Na stránce Členové jděte do sekce Přidání osoby vyhledáním.

2. Vyberte podle jakých kritérií budete osobu vyhledávat - podle jména, rodného čísla, nebo jeho začátku.
    Dále můžete použít podrobnější vyhledávací kritéria dostupná pod volbou Další kritéria.
    Osoby z jiné jednotky lze vyhledat pouze zadáním rodného čísla. Lze takto vyhledat i nečlena, pokud je již ve skautISu zadán.

3. Zadejte vyhledávací kritérium a stiskněte ikonu dalekohledu.

4. Vyberte odpovídající osobu v seznamu.

5. Stiskněte tlačítko Přidat.

Hromadné přidání členů

Google skupiny - hromadné přidání členů

Do skupiny můžete přidat členy hromadně ze své jednotky, nebo z jiných jednotek vašeho střediska.

Do seznamu členů je přidán pouze hlavní e-mail osoby.

1. Na stránce Členové jděte do sekce Hromadné přidání členů.

2. V tabulce máte zobrazeny členy vaší jednotky. Pokud si přejete hledat osoby v rámci střediska, nastavte pole Tato jednotka na hodnotu „Ano“ a stiskněte tlačítko Hledat.

3. Osoby můžete vyhledat také zadáním jména do pole Osoba. Po zadání kritéria stiskněte tlačítko Hledat.
    Vhodné např. pro přidávní osob se shodnou částí jména.

4. V tabulce vyberte pomocí checkboxu osoby, které chcete do skupiny přidat.

5. Stiskněte tlačítko Přidat vybrané osoby.

..Jednotky....Domény a Google....Google Skupiny | ..Správa členů Google skupiny....Automatická pravidla pro přidání členů skupiny..

ROZCESTNÍK : Podívejte se na mapu stránek týkajících se oblasti Google jednotky.

skautis/jednotka/google/pridani-clenu-skupiny.txt · Poslední úprava: 14.09.2021 12:08 autor: Jindřiška Voltrová