skautis:jednotka:neclenove

Jednotky: NEČLENOVÉ

SkautIS umožňuje kromě registrovaných členů evidovat i tzv. NEČLENY. Jedná se například o neregistrované děti, které jedou na tábor, střediskovou účetní, nebo neregistrovaného účastníka vzdělávací akce.

Evidence NEČLENŮ má svá vlastní specifika, a to na základě jejich „pravidelné“ činnosti v rámci organizace, a také na základě akce, které se případně účastní.

NEČLEN se jednorázově účastní akce
NEČLEN nemá zájem o budoucí součinnost. Většinou nemá vytvořen přihlašovací účet.

NEČLEN je při ručním přihlašování na akci evidován jako zjednodušená osoba. Podrobnější informace o evidenci zjednodušených osob u různých akcí se dočtete v kapitole NEČLEN jako zjednodušená osoba, kde je také návod, jak postupovat v případě, že si NEČLEN vytvoří přihlašovací účet.

NEČLEN se opakovaně účastní akcí, nebo má specifickou činnost v organizaci
NEČLEN může mít vytvořen přihlašovací účet, ale nemusí.

NEČLENA zaevidujte jako člena, více viz kapitola NEČLEN jako plnohodnotná osoba. Poté ho můžete opakovaně přihlašovat na akce, případně mu přidělit funkci ve vaší jednotce.

NEČLEN jako zjednodušená osoba

O zjednodušené osobě mluvíme v případech, kdy ručně zakládáte osobu-nečlena, a to u vzdělávací akce nebo tábora.

Je důležité si uvědomit, že takto založená osoba je pro případné budoucí přihlašování v systému nedohledatelná. Používejte tedy ruční založení osoby velmi výjimečně a pouze v případech, kdy se jedná opravdu o jednorázovou účast.

Standardně se při zakládání osoby-nečlena se ve vstupním formuláři vyplní pouze základní údaje, jako je jméno a kontakt. Po založení osoby-nečlena je důležité přejít do detailu jeho osoby a doplnit případně další potřebné informace.

Nečlen starší 15 let si může založit přihlašovací účet stejně jako člen. Tímto účtem se může např. přihlašovat na vzdělávací akce. Pokud je ale u nějaké akce již veden jako zjednodušená osoba, je nutné mu tento přihlašovací účet s jeho osobou propojit, jinak skautIS bude hlásit, že daná osoba již v systému existuje, nebo se budou duplikovat záznamy o dané osobě.

NEČLEN jako plnohodnotná osoba

NEČLEN, který se opakovaně účastní akcí, případně zastává nějakou funkci v jednotce, musí být u dané jednotky registrován s typem členství „nečlen“.

Při zakládání jeho osoby postupujte stejně jako v případě založení nového člena jednotky.

Bude-li NEČLEN registrován u nějaké jednotky, bude ve skautISu pro budoucí přihlašování na akce dohledatelný.

Zároveň si nečlen starší 15 let může založit přihlašovací účet stejně jako člen. Po založení přihlašovacího účtu je nutné, abyste mu tento účet propojili přímo s jeho osobou. Poté se bude moci sám opakovaně přihlašovat např. na vzdělávací akce přes databázi vzdělávacích akcí, případně vykonávat ve skautISu činnost na základě jeho přiřazené role (funkce).

skautis/jednotka/neclenove.txt · Poslední úprava: 29.08.2021 21:30 autor: Jindřiška Voltrová