skautis:jednotka:clenove:eprihlaska-vzhled

Jednotky Členové | E-přihláška | Vytvoření a správa e-přihlášek | Informační e-maily pro rodiče

E-přihláška: Jak vyplnit e-přihlášku

O vyplnění e-přihlášky je rodič/zákonný zástupce informován e-mailem (viz článek E-přihláška: Informační e-maily pro rodiče).

Po kliknutí na příslušný odkaz v e-mailu je rodič/zákonný zástupce přesměrován na průvodce vyplnění dané e-přihlášky, který se skládá ze 4 částí:

1. Stránka obsahující základní údaje zadané při vytváření e-přihlášky a poučení o vyplňování.
E-přihláška: vyplnění, kok 1

2. Formulář pro vyplnění údajů.
Popis celého formuláře naleznete v kapitole Jak vypadá formulář e-přihlášky?.
Doporučujeme vyplnit formulář úplnými a pravdivými údaji.

V případě, že systém vypíše hlášku „Osoba se zadaným rodným číslem již existuje. Kontaktujte vedoucího oddílu pro dořešení situace.“, pak daná osoba je (byla) členem organizace. V tomto případě nepůjde e-přihláška odeslat. Je nutné kontaktovat vedoucího oddílu a tuto skutečnost mu oznámit (je nutné vedoucímu sdělit RČ daného člena-dítěte). Vedoucí následně musí provést převod osoby do své jednotky nebo obnovit historické členství.

3. Kontrola vyplněných údajů, poučení a odeslání e-přihlášky.
Po kontrole údajů stiskněte tlačítko Závazně odeslat přihlášku.
Po odeslání čeká e-přihláška na kontrolu a zpracování vedením dané skautské jednotky. Dokud nebude elektronická přihláška vedením jednotky řádně zpracována, je osoba pouze zájemcem o členství, a tedy zatím není oficiálně členem organizace.

4. Poděkování za vyplnění přihlášky.
E-přihláška: vyplnění, poděkování

Jak vypadá formulář e-přihlášky?

Údaje označené * jsou povinné.

1. Základní údaje o přihlašované osobě
    • Datum narození se automaticky vypočítá na základě zadaného RČ a pohlaví.
    • Při odevzdání přihlášky je kontrolována správnost RČ.
      E-přihláška: vyplnění - základní informace

2. Kontaktní adresy přihlašované osoby (trvalá, korespondenční)
    • V případě, že je korespondenční adresa stejná jako trvalá, nastavte přepínač Je korespondenční adresa stejná na hodnotu „Ano“.
    • Korespondenční adresu doporučujeme vyplnit v případě, že člen-dítě má např. jiné příjmení, než které je na poštovní schránce.
      E-přihláška: vyplnění - adresy

3. Kontakty na člena
    • Telefon a e-mail patřící danému členovi. Pokud daným členem je dítě, které ještě tyto kontakty nemá, ponechávají se pole prázdné.
    • Nevyplňujte zde kontakty na rodiče, k tomu slouží další část e-přihlášky.
      E-přihláška: vyplnění - kontakt na člena

4. Informace o zákonných zástupcích
    • Údaje v této části e-přihlášky jsou povinné, nezapomeňte správně vybrat Typ zákonného zástupce. Vyberete-li jako typ hodnotu „Jiný“, napište do příslušného pole, o jaký vztah se jedná.
    • V případě, že rodič/zákonný zástupce je také členem organizace, nastavte Vybrání člena organizace na hodnotu „Ano“ a vyhledejte osobu-rodiče ve skautISu zadáním všech polí, tzn. jména, příjmení a rodného čísla/kódu rodiče.
    • Pokud si nepřejete druhého zákonného zástupce zadávat, zadejte v příslušné části e-přihlášky Typ zákonného zástupce jako „Nevytvářet“.
    • Jedná-li se o dospělého nováčka, informace o rodiči se nevyplňují a skautIS je nepožaduje.
      E-přihláška: vyplnění - zákonný zástupce

5. Zdravotní údaje, dovednosti a škola
    • Jde o dobrovolné údaje, budeme rádi za jejich vyplnění.
    • Vzhledem k tomu, že se jedná o citlivé údaje, uvidí je pouze vedoucí daného oddílu.
      E-přihláška: vyplnění - další údaje

6. Poučení k přihlášce
    E-přihláška: vyplnění - poučení

7. Doplňkové souhlasy
    • Po přečtení této části zaškrtněte příslušné souhlasy.
    • Pokud si rodič v budoucnu rozmyslí některé souhlasy, lze je změnit na stránce Členství a registrace dané osoby.
      E-přihláška: vyplnění - souhlasy

8. Doplňující informace o skautingu (např. slib a zákon), potvrzení údajů
    • Potvrďte uvedené informace.
      E-přihláška: vyplnění - potvrzení souhlasů
skautis/jednotka/clenove/eprihlaska-vzhled.txt · Poslední úprava: 04.10.2023 08:25 autor: Veronika Cupalová - Veve