skautis:jednotka:clenove:eprihlaska-vedouci

Jednotky Členové | E-přihláška | Jak vyplnit e-přihlášku

E-přihláška: Vytvoření a správa e-přihlášek

Na stránce Správa e-přihlášek, na kterou se dostanete přes tlačítko E-přihlášky na záložce Členové dané jednotky, je možné provést tyto akce:

Zpracování e-přihlášky krok za krokem naleznete v článku E-přihláška.

Správa e-přihlášek

V sekci Správa e-přihlášek naleznete všechny e-přihlášky týkající se dané jednotky.

E-přihlášky: Správa e-přihlášek

E-přihlášky jsou vždy zobrazeny podle vybraného „stavu“ e-přihlášky ve filtru nad tabulkou.

» CHYTRÁ TABULKA «
Přizpůsobte si vzhled tabulky Přihlášení účastníci podle svých potřeb dle postupu v článku Ovládání skautISu: Chytrá tabulka.

V samotné tabulce dále můžete:

• Filtrovat e-přihlášky podle dalších kritérií
  • Zobrazit detail e-přihlášky || Detail
    V detailu e-přihlášky lze rozhodnout o jejím stavu, tzn. přijmout ji, nebo zamítnout.
  • Zobrazit detail dané osoby || Odkaz ve sloupci Osoba || Osoby a vše o nich
    Dokud nebude e-přihláška vyplněna, není daná osoba ve skautISu evidována, tzn. po vytvoření e-přihlášky se nelze dostat na detail osoby.

Jaké jsou stavy e-přihlášky a kdy se nastavují?

1. Po vytvoření nové e-přihlášky bude nastaven stav „Odeslaná“. Zároveň bude e-přihláška nastavena jako platná .

2. V případě, že rodič/zákonný zástupce včas přihlášku vyplní, bude její stav „K rozhodnutí“.
    Jakým způsobem se o této skutečnosti dozvíte si přečtěte v kapitole Jak poznáte, že někdo vyplnil e-přihlášku?

3. Podle vašeho rozhodnutí se změní stav buď na „Schváleno“ nebo „Zamítnuto“.
    Jak postupovat při rozhodování si přečtěte v kapitole Rozhodnutí o e-přihlášce.

4. Pokud rodič/zákonný zástupce nevyplní e-přihlášku včas, zůstane jí stav „Odeslaná“ s datem odeslání, její platnost ale bude nastavena na hodnotu „Ne“ , tzn. fakticky bude ve stavu „Propadlá“.
    Již se tedy nebude zobrazovat v platných odeslaných e-přihláškách, ale v „propadlých“.
    Více se dozvíte v kapitole Propadlá platnost e-přihlášky.

E-přihláška: Stavy e-přihlášky v průběhu jejího zpracování

Jak poznáte, že někdo vyplnil e-přihlášku?

1. Přijde informační e-mail.

2. Informaci budete mít také ve zprávách ve skautISu.

3. Při zobrazení stránky Členové u dané jednotky budete informováni, že někdo nemá potvrzené členství.
    V červeném informačním boxu se zobrazí zpráva: „Jednotka má v seznamu osob nevyřízené e-přihlášky.“.
    Přímo v seznamu členů jsou nepotvrzené osoby podbarveny červeně, jsou evidovány s typem členství „nepotvrzené členství“.
    E-přihlášky: Nepotvrzené členství

4. U osoby, která nemá vypořádanou přihlášku, bude hláška osoba zatím není členem (vypořádat e-přihlášku).

5. Na stránce Správy e-přihlášek bude e-přihláška ve stavu „K rozhodnutí“.

Rozhodnutí o e-přihlášce

Detail vyplněné e-přihlášky si zobrazíte:

E-přihlášky: Osoba není členem

1. u dané osoby kliknutím na odkaz v hlášce osoba zatím není členem (vypořádat e-přihlášku).
  2. ze stránky Správa e-přihlášek kliknutím na odkaz Detail (e-přihláška musí být ve stavu K rozhodnutí).

Po zobrazení detailu e-přihlášky:

1. Zkontrolujte všechny uvedené údaje včetně souhlasů.

2. Pokud danou osobu přijímáte, stiskněte tlačítko Přijmout osobu do jednotky.
    Po přijetí člena si můžete případně e-přihlášku stáhnout v PDF formátu, a to u dané osoby na záložce Členství a registrace v sekci Přihláška osoby.
    Upozorňujeme, že pokud přihlášku přijmete, budou všechny údaje, které rodič/zákonný zástupce vyplnil vygenerovány do PDF. Pokud tedy zjistíte, že nějaké údaje nesouhlasí, přihlášku odmítněte, domluvte se znovu s rodičem/zákonným zástupcem a vygenerujte e-přihlášku znovu.
    E-přihláška: rozhodnutí

3. V případě zamítnutí stiskněte tlačítko Odmítnout přihlášku.
    Nepřijetím přihlášky dojde k odstranění všech zadaných údajů a členství osoby nevzniká.
    K zamítnutí by mělo docházet jen ve výjimečných a odůvodněných případech, je nutné, abyste zadali důvod odmítnutí. Tímto důvodem může být např. chybně vyplněné jméno, či překlep rodičů při vyplňování citlivých údajů.
    E-přihláška: Odmítnutí

4. V obou případech rozhodnutí jsou obě strany informovány e-mailem.

Propadlá platnost e-přihlášky

E-přihláška: Propadlá platnost e-přihlášky

V případě, že rodič/zákonný zástupce nestihne včas vyplnit e-přihlášku, bude tato e-přihláška nastavena jako „Propadlá“, tzn. ve stavu jí sice zůstane hodnota „Odeslaná“ s datem odeslání, ale bude jí nastavena platnost na „Ne“.

Tímto nastavením již bude možné lépe kontrolovat, které e-přihlášky jsou ještě platné a které ne. Ve filtru „Odeslaná“ tedy již uvidíte pouze ty e-přihlášky, kterým ještě nevypršela platnost. Naopak ve filtru „Propadlá“ budou ty, které nebyly vyplněny včas.

V případě, že opravdu potřebujete danou osobu zaregistrovat, musíte znovu pro tuto osobu vytvořit e-přihlášku. Rodič/zákonný zástupce bude opět e-mailem informován a bude mít znovu možnost včas e-přihlášku vyplnit.

Vytvoření e-přihlášky

V sekci Vytvořit novou e-přihlášku: E-přihláška: Vytvoření e-přihlášky

1. Zadejte jméno a příjmení přihlašované osoby.
    1. V případě, že jde o dospělého nováčka, nastavte přepínač Mladší člen na hodnotu „Ne“ a zadejte e-mail dospělé osoby.
    2. V opačném případě ponechte přepínač Mladší člen na hodnotě „Ano“ a zadejte jméno a e-mail rodiče/zákonného zástupce.

2. Stiskněte tlačítko Odeslat elektronickou přihlášku.

3. Následně budete informováni, že „Elektronická přihláška byla úspěšně odeslána na zadanou e-mailovou adresu.“.

4. Vytvořenou e-přihlášku uvidíte v sekci správy přihlášek se stavem „Odeslaná“ a příznakem „Platná.
skautis/jednotka/clenove/eprihlaska-vedouci.txt · Poslední úprava: 04.10.2023 08:16 autor: Veronika Cupalová - Veve