skautis:informacni-system:uzivatel:role:pridani-odebrani-role

Uživatelské role: Přidání a odebrání role uživateli

Pro práci se systémem skautIS je nutné mít přiřazenu správnou uživatelskou ROLI.
Bez správné role nebudete moci ve skautISu vykonávat činnosti, které jsou spojené např. s vaší funkcí v jednotce atd.

Roli přiřazuje dané osobě:

• osoba s vyšším oprávněním,
  • daná osoba sama sobě, pokud již roli, která to umožňuje, má přidělenu,
  • systém skautIS (v případě automaticky přidělených rolí).

Přidávat / odebírat role lze:

• přímo v účtu dané osoby
  • v účtu dané jednotky.

Automaticky přidělené role nelze přidávat ani odebírat!

Přidání/odebrání role přímo v účtu dané osoby

Přidání/odbrání role dané osobě v účtu jednotky

Jakou správnou roli dané osobě přiřadit? Přečtěte si článek Seznam základních rolí ve skautISu.

Automaticky přidělené role

Některé role jsou přiděleny automaticky přímo systémem skautIS. Nelze je tedy ručně přidávat, ani odebírat, protože to z jejich povahy nedává smysl - tyto role jsou totiž založeny na vztahu k jinému subjektu než je jednotka, ke které daná osoba patří. Z tohoto důvodu nejsou v seznamu rolí dané osoby nebo jednotky viditelné.

Automaticky přidělené role může daná osoba pouze spravovat, tzn. může je skrývat, případně přesouvat jejich pořadí.

skautis/informacni-system/uzivatel/role/pridani-odebrani-role.1635861924.txt.gz · Poslední úprava: 02.11.2021 14:05 autor: Jindřiška Voltrová