skautis:osoba:ucet-role

Účet a role ve skautISu

Potřebujete-li zkontrolovat jaké máte role, ověřit účet nebo někomu přidáváte novou roli. To vše můžete upravit zde.

Uživatelský účet

• Vygenerování nového bezpečnostního kódu (pokud potřebujete nový bezpečnostní kód)
  • Změna hesla k účtu (v prípadě, že jste se rozhodli, změnit heslo k vašemu účtu důkladně si ho zapamatujte)
  • Nastavení zpráv (Vadí vám, že vám chodí příliš mnoho zpráv, nastavte si co chcete aby vám chodilo)
  • Nastavení používaných rolí (často si chceme nějaké role skrýt, nebo v nich již nepracovat, správu rolí naleznete zde)

Ověření účtu

Ověřené účty slouží k nevyvratitelnému potvrzení identity uživatelů, kteří ve skautISu provádějí kroky s významnými právními dopady (např. vyúčtování dotací). Typicky je potřebují statutární orgány (vedoucí střediska, předseda rady OJ). Pro běžné uživatele není ověření účtu potřeba.

Označení neověřeného účtu

Označení ověřeného účtu

Je možnost si ověřený souhlas kdykoliv stáhnou.

Role uživatele

Sekce Role uživatele zobrazuje vaše přiřazené role, na které máte ze své funkce nebo činnosti v jednotce právo.

Seznam dostupných rolí ve skautISu naleznete v článku Seznam základních rolí ve skautISu.

1. Přidání nové role

Roli může přidat buď osoba s vyšším oprávněním, nebo přímo daná osoba sama sobě, pokud již roli, která to umožňuje, má přidělenu.

• Vyberte způsob vyhledávání jednotky - podle evidenčního čísla, názvu nebo místa působení a zadejte text pro vyhledávání.
  • Klikněte na ikonu dalekohledu a počkejte, až se zobrazí seznam jednotek. Příslušnou jednotku vyberte.
  • V poli Role vyberte potřebnou roli.
  • Stiskněte tlačítko Přidat.

2. Úprava přidělené role

• U příslušné role v tabulce stiskněte tlačítko Upravit.
  • Upravte potřebné údaje - jednotku nebo roli. Při vyhledávání jednotky postupujte stejně jako v bodě 1 (Přidání nové role).
  • Stiskněte tlačítko Uložit.

3. Odebrání role

Pokud odebíráte nějaké vlastní role, nezapomeňte, že pokud si odeberete vyšší roli, již se vám ji nepodaří navrátit a musíte požádat pro její obnovení někoho z nadřízené jednotky.

• U příslušné role v tabulce stiskněte tlačítko Smazat.
skautis/osoba/ucet-role.txt · Poslední úprava: 02.11.2021 20:52 autor: Jindřiška Voltrová