skautis:informacni-system:uzivatel:role:nastaveni-roli

..Uživatelské role { Mapa stránek } | ..Přidání a odebrání role uživateli

Uživatelské role: Nastavení mých rolí

Role ve skautISu - menu

Po přihlášení do skautISu pracujete typicky v nějaké roli, která vás opravňuje k různým činnostem v systému. V závislosti na vaší činnosti v organizaci můžete mít přiděleno více rolí, proto je důležité si hlídat, ve které roli právě pracujete.

Automaticky je nastavena ta role, kterou jste naposledy používali, nebo která je první v seznamu vašich rolí.

Potřebujete-li pracovat v jiné roli, přepněte si ji kliknutím na šipečku u aktuální role v levé oranžové části skautISu (pod přihlášeným uživatelem) - dojde k rozbalení seznamu vašich rolí a v něm si požadovanou roli vyberte.

Role ve skautISu - Nastavení mých rolí

Abyste váš seznam rolí měli přehledný, můžete si nastavit, které role chcete v menu skautISu zobrazovat a mít je tak stále rychle k dispozici. Také si můžete zvolit, v jakém pořadí se budou role v menu zobrazovat a můžete si je barevně odlišit.

Všechna tato nastavení se provádí na stránce Nastavení mých rolí, na kterou se dostanete:

1. z menu skautISu kliknutím na jméno přihlášeného uživatele

2. ze záložky Účet a role ve skautISu u vaší osoby kliknutím na tlačítko Nastavení používaných rolí v sekci Nastavení účtu ve skautISu.

Nastavení viditelnosti role

Role ve skautISu: Nastavení viditelnosti rolí

Role, které nepoužíváte, můžete v menu skautISu skrýt, a naopak ty, které potřebujete zobrazit.

Viditelnost dané role je symbolizována ikonou „oka“. Je-li „oko“ zelené, je daná role v menu vidět. Je-li šedé a přeškrtnuté, danou roli v menu neuvidíte.

1. Najděte roli, u které potřebujete upravit viditelnost.

2. Klikněte na tlačítko:
    1. pro skrytí dané role v menu skautISu.
    2. pro zobrazení role v menu skautISu.

3. Stiskněte tlačítko Aktualizovat zobrazení rolí v menu.

Změna pořadí rolí

Role ve skautISu: Změna pořadí rolí

1. Najděte roli, u které chcete změnit pořadí.

2. Řádek chyťte myší (klikněte a držte) a přesuňte na potřebnou pozici.

3. Stiskněte tlačítko Aktualizovat zobrazení rolí v menu.

Nastavení barvy role

Role ve skautISu: Nastavení barvy role

Pro lepší přehlednost můžete rolím přiřadit barvy.

1. Najděte roli, které chcete přiřadit barvu.

2. Klikněte na „čtvereček“ ve sloupci Barva. Otevře se vám paleta barev.

3. Vyberte požadovanou barvu. Do sloupce se zapíše její hexadecimální hodnota.

4. Stiskněte tlačítko Aktualizovat zobrazení rolí v menu. U dané role se před jejím názvem zobrazí proužek vybrané barvy.

Obnovení výchozího nastavení

Role ve skautISu: Obnovení výchozího nastavení

Potřebujete-li seznam rolí vrátit do výchozího nastavení, postupujte následovně:

1. Ve výchozím nastavení jsou všechny role viditelné. U skrytých rolí klikněte na tlačítko .

2. Pro obnovení výchozích barev stiskněte tlačítko Obnovit výchozí nastavení barev.

3. Obnovu výchozího řazení rolí proveďte stisknutím tlačítka Obnovit výchozí řazení.

..Uživatelské role | ..Přidání a odebrání role uživateli

ROZCESTNÍK : Podívejte se na mapu stránek týkajících se oblasti uživatelských rolí.

skautis/informacni-system/uzivatel/role/nastaveni-roli.txt · Poslední úprava: 09.11.2021 20:48 autor: Jindřiška Voltrová