skautis:informacni-system:uzivatel:role:pridani-odebrani-role

..Uživatelské role { Mapa stránek } | ..Rozdělení dat do skupin ve vazbě na právaNastavení mých rolí..

Uživatelské role: Přidání a odebrání role uživateli

Pro práci se systémem skautIS je důležité mít přiřazenu správnou uživatelskou ROLI,
která vás opravňuje k příslušným činnostem v systému.
Bez správně nastavené role nebudete moci ve skautISu vykonávat činnosti, které jsou spojené např. s vaší funkcí v jednotce atd.

Roli přiřazuje dané osobě:

• osoba s vyšším oprávněním,
  • daná osoba sama sobě, pokud již roli, která to umožňuje, má přidělenu,
  • systém skautIS (v případě automaticky přidělených rolí).

Přidávat / odebírat role lze:

• přímo v účtu dané osoby
  • v účtu jednotky.

Přidání/odebrání role přímo
v účtu dané osoby

Přidání/odebrání role dané osobě
v účtu jednotky

Automaticky přidělené role
Nelze je ručně přidávat ani odebírat!

Jakou správnou roli dané osobě přiřadit? Přečtěte si článek Seznam základních rolí ve skautISu.

Automaticky přidělené role

Některé role jsou přiděleny automaticky přímo systémem skautIS. Nelze je tedy ručně přidávat, ani odebírat, protože to z jejich povahy nedává smysl - tyto role jsou totiž založeny na vztahu k jinému „subjektu“ než je jednotka, ke které daná osoba patří - k akci, táboru, sněmu nebo nemovitosti. Z tohoto důvodu nejsou v seznamu rolí dané osoby nebo jednotky viditelné.

Automaticky přidělené role může daná osoba pouze spravovat, tzn. může je skrývat, případně přesouvat jejich pořadí.

Seznam automaticky přidělovaných rolí
S popisem, v jakém případě k automatickému přidělení role dojde.

Správa automaticky přidělených rolí
Návod na skrytí již nepotřebných automaticky přidaných rolí.

..Uživatelské role | ..Rozdělení dat do skupin ve vazbě na právaNastavení mých rolí..

ROZCESTNÍK : Podívejte se na mapu stránek týkajících se oblasti uživatelských rolí.

skautis/informacni-system/uzivatel/role/pridani-odebrani-role.txt · Poslední úprava: 14.11.2021 19:50 autor: Jindřiška Voltrová