skautis:jednotka:majetek

Jednotky: Majetek

Záložka ​Majetek​ slouží k evidenci majetku vaší jednotky, tzn. můžete zde vytvářet sklady, zaznamenávat majetek patřící danému skladu, tvořit k němu evidenční štítky, inventarizovat ​ho i půjčovat.

Pro správu majetku je nezbytné založit alespoň jeden sklad jednotky, tzn. místo, kde je majetek fyzicky uložen. Při zakládání oddílového nebo družinového skladu vznikne i sklad nadřízené jednotky, pokud dosud neexistuje. Doporučujeme ale nejdříve založit nadřízené sklady se všemi údaji.

Máte-li sklad již založený, zobrazí se vám přehled položek skladu a ovládací prvky pro práci s nimi:

Majetek: úvodní strana

V prvním řádku naleznete tlačítka pro správu skladů a tagů, pro přehled výpůjček a rezervací a také pro inventarizaci.

V druhém řádku jsou již ovládací prvky pro práci s položkami skladu, tzn. pro přidání položky, export položek a pro akce nad více (vybranými) položkami, jako je např. vydání položek ze skladu, inventarizace či vyřazení položek.

Detailní údaje konkrétní položky pak můžete upravovat v CHYTRÉ TABULCE , a to buď přímo editováním příslušných sloupců, nebo v detailu položky zobrazeného kliknutím na její název.
V základním nastavení tabulka obsahuje omezené množství sloupců. Pokud potřebujete zobrazit jiné údaje, přečtěte si v článku Nastavení tabulky položek skladu, jakým způsobem si můžete tabulku přizpůsobit.

Správa skladů a tagů
Založení skladu, úprava údajů, zneaktivnění skladu, správa tagů.

Inventarizace
Návod na inventarizaci skladu.

Přehled vydaných a půjčených položek
Přehled rezervací a půjčeného majetku.

Nastavení tabulky položek skladu
Skrytí / zobrazení sloupců, seskupování…

Nemá-li vaše jednotka sklad založený, zobrazí se na této záložce pouze informační text a tlačítko pro založení skladu.

Mapa stránek - Majetek

Správa skladů a tagů : Úvodní stránka evidence skladů a tagů.

Správa skladů : Založení, úprava a smazání skladu, nastavení výchozího stavu, zneaktivnění skladu.

Správa tagů : Založení, úprava a smazání tagů.

Položky skladu : Aktualizace položky, vyřazení položky, inventarizace položky, rezervace a zapůjčení položky, export položek a inventárních štítků.

Přidání položky skladu : Návod na přidání nové položky do skladu.

Nastavení tabulky položek skladu : Jak si přizpůsobit tabulku položek vlastním potřebám.

Inventarizace : Návod na inventarizaci skladu.

Půjčování materiálu

Pro půjčování materiálu je nezbytné mít vyplněné alespoň město, kde se sklad přibližně nachází. Pro plné využití všech možností skladu vyplňte všechny údaje. Ulice se nebude veřejně zobrazovat.

skautis/jednotka/majetek.1663156922.txt.gz · Poslední úprava: 14.09.2022 12:02 autor: Jindřiška Voltrová