skautis:jednotka:majetek

Jednotky

Jednotky: Majetek

S modulem Majetku mohou pracovat uživatelé v roli vedoucí/admin a správce majetku dané jednotky.

Záložka ​Majetek​ slouží k evidenci majetku vaší jednotky, tzn. můžete zde vytvářet sklady, zaznamenávat majetek patřící danému skladu, tvořit k němu evidenční štítky, inventarizovat ​ho i půjčovat.

Pro správu majetku je nezbytné založit alespoň jeden sklad jednotky, tzn. místo, kde je majetek fyzicky uložen. Při zakládání oddílového nebo družinového skladu vznikne i sklad nadřízené jednotky, pokud dosud neexistuje. Doporučujeme ale nejdříve založit nadřízené sklady se všemi údaji.

Máte-li sklad již založený, zobrazí se vám přehled položek skladu a ovládací prvky pro práci s nimi:

Majetek: úvodní strana

V prvním řádku naleznete tlačítka pro správu skladů a tagů, pro přehled výpůjček a rezervací a také pro inventarizaci.

V druhém řádku jsou již ovládací prvky pro práci s položkami skladu, tzn. pro přidání položky, export položek a pro akce nad více (vybranými) položkami, jako je např. vydání položek ze skladu, inventarizace či vyřazení položek.

Detailní údaje konkrétní položky pak můžete upravovat v CHYTRÉ TABULCE , a to buď přímo editováním příslušných sloupců, nebo v detailu položky zobrazeného kliknutím na její název.
V základním nastavení tabulka obsahuje omezené množství sloupců. O každé položce majetku můžete evidovat velké množství informací, mít je tedy všechny zobrazeny v jedné tabulce najednou by bylo nepřehledné, navíc každý uživatel potřebuje vidět jinou sadu údajů. Proto jsou tedy položky majetku zobrazeny v chytré tabulce, kterou si můžete vzhledově přizpůsobit svým potřebám a usnadnit si tak práci, obzvláště, když některé činnosti pravidelně opakujete. Můžete v ní sloupce skrývat i přidávat, řadit ji, seskupovat i filtrovat. Podrobnější informace, jak si tabulku přizpůsobit, naleznete v článku Ovládání skautISu: Chytrá tabulka. </WRAP>

Správa skladů a tagů
Založení skladu, úprava údajů, zneaktivnění skladu, správa tagů.

Inventarizace
Návod na inventarizaci skladu.

Přehled vydaných položek
Seznam položek, které jste ze skladu zapůjčili.

Půjčování položek majetku
Půjčování majetku z jiných skladů, zapůjčení majetku do jiného skladu.

Nemá-li vaše jednotka sklad založený, zobrazí se na této záložce pouze informační text a tlačítko pro založení skladu.

Mapa stránek - Majetek

Správa skladů a tagů : Úvodní stránka evidence skladů a tagů.

Správa skladů : Založení, úprava a smazání skladu, nastavení výchozího stavu, zneaktivnění skladu.

Správa tagů : Založení, úprava a smazání tagů.

Položky skladu : Aktualizace položky, vyřazení položky, inventarizace položky, rezervace a zapůjčení položky, export položek a inventárních štítků.

Přidání položky skladu : Návod na přidání nové položky do skladu.

Nastavení tabulky položek skladu : Jak si přizpůsobit tabulku položek vlastním potřebám.

Inventarizace : Návod na inventarizaci skladu.

Rezervace a půjčování položek majetku : Jak fungují rezervace, zápůjčky a výpůjčky majetku.

Rezervace pro zápůjčku majetku : Jak pracovat s rezervacemi položek majetku pro jejich budoucí zápůjčku.

Zapůjčení majetku do jiného skladu : Návod na zapůjčení majetku, s rezervací i bez.

Přehled vydaných a půjčených položek majetku : Seznam vašeho zapůjčeného majetku a majetku, který jste si vypůjčili.

Vypůjčení si položky majetku z jiného skladu : Jakým způsobem si vypůjčit majetek od jiné jednotky.

NAVIGACEJednotky

ROZCESTNÍKPodívejte se na mapu stránek týkajících se evidence jednotky.

skautis/jednotka/majetek.txt · Poslední úprava: 09.03.2023 13:49 autor: Jindřiška Voltrová