skautis:jednotka:majetek:inventarizace

JednotkyMajetek { Mapa stránek }

Majetek: Inventarizace

Majetek - přehled inventarizací

V systému skautIS můžete provádět pouze inventarizaci majetku a vybavení ve skladech jednotek.

Součástí pravidelné inventarizace je ale také například inventura peněžní hotovosti v pokladně, nebo dokladová inventura. Inventarizace z ekonomického hlediska je popsána na křižovatce.

Přehled inventarizací vaší jednotky naleznete v CHYTRÉ TABULCE na stránce Provedené inventarizace, na kterou se dostanete ze záložky Majetek pomocí tlačítka Inventarizace.

Inventarizace krok za krokem

Majetek - inventarizace krok za krokem

1. Otevřete si stránku Provedené inventarizace.

• Přejděte na záložku Majetek vaší jednotky.
  • Stiskněte tlačítko Inventarizace.

2. Založte novou inventarizaci.

3. Stáhněte si předpřipravené inventurní soupisy majetku pro vybrané sklady.

• Ve sloupcích Inventurní soupisy a Likvidační protokol klikněte na tlačítko Šablona.

4. Proveďte fyzickou inventuru ve skladech.

• Pokud máte na položkách majetku nalepené štítky s QR kódem, můžete na fyzickou inventarizaci použít dobrovolnickou aplikaci https://github.com/skaut/Warehouse_mobile, která má možnost nahrát QR kód a zapsat, že je věc inventarizována. Tzn. po načtení QR kódu se zobrazí inventární číslo a to se dá pak snadno ručně odškrtnout na papírovém či skautIS webovém seznamu majetku.

5. Výsledky fyzické inventury zaneste do skautISu.

6. Proveďte inventarizaci položek.

7. Znovu si stáhněte formuláře k inventarizaci.

• Formuláře již budou obsahovat aktuální údaje o všech položkách.

8. Doplňte všechny ostatní údaje do připravených formulářů, formuláře podepište a jako jeden balík nahrajte zpět na příslušné místo ve skautISu.

• Naskenované dokumenty včetně popisů uložte ve formátu .zip nebo .pdf.

9. Celou inventarizaci uzavřete.

• Bez uzavření předcházejících inventarizací nebude možné založit další.

Založení inventarizace

Majetek - nová inventarizace

Inventarizovat lze pouze ty sklady, které mají uzavřené všechny předchozí inventarizace.

1. Založte novou inventarizaci

• Na záložce Majetek stiskněte tlačítko Inventarizace.
  • Následně klikněte na tlačítko Přidat.

2. Vyplňte formulář

• Datum inventury
    Zadejte datum, ke kterému inventuru provádíte. Datum nelze zadat dále do minulosti, než je datum poslední uzavřené inventury.
  • Typ inventarizace
    Na výběr máte možnosti „Řádná“ a „Mimořádná“.
  • Výběr inventarizovaných skladů
    V tabulce vyberte všechny sklady, ve kterých budete inventuru provádět. Lze vybrat pouze ty sklady, které mají uzavřené všechny předchozí inventarizace.
  • Poznámka
    Vyplňte poznámku, pokud je to potřeba.

3. Údaje uložte

Stiskněte tlačítko Uložit.

Detail inventarizace

V detailu inventarizace se můžete podívat na podrobnější informace o inventarizaci, např. jaké sklady jsou inventarizované a jaké položky.

• V tabulce Provedené inventarizace klikněte na datum ve sloupci Datum inventarizace.
  • Zobrazí se vám stránka Detail inventarizace:
    • Jednotka
    • Datum inventury - datum provedené inventury
    • Stav inventury - Nová / Uzavřená / Zrušená
    • Typ inventury - Řádná / Mimořádná
    • Zakladatel inventury
    • Vytvořeno - datum založení inventury
    • Inventarizované sklady - v CHYTRÉ TABULCE uvidíte seznam skladů, které jsou inventarizovány
    • Inventarizované položky - v CHYTRÉ TABULCE naleznete seznam inventarizovaných položek majetku
    • Inventurní soupis
    • Likvidační protokol
    • Poznámka

Nahrání vyplněných dokumentů

Majetek - nahrání vyplněných dokumentů

Vyplněný inventurní soupis a likvidační protokol včetně podpisů uložte do formátu .pdf nebo .zip. Nahrání těchto dokumentů pak můžete na stránce Provedené inventarizace provést dvěma způsoby:

1. V tabulce Provedené inventarizace klikněte ve sloupcích Inventurní soupisy nebo Likvidační protokol na tlačítko Nahrát.

2. V tabulce Provedené inventarizace klikněte na datum ve sloupci Datum inventarizace.
    V dolní části stránky Detail inventarizace klikněte na tlačítko Upravit.

Ať si vyberete kteroukoli variantu, budete následně přesunuti na stránku Úprava inventarizace. Zde nahrajte příslušné dokumenty do daných polí a klikněte na tlačítko Uložit.

Uzavření inventarizace

Majetek - uzavření inventarizace

• Následně stiskněte tlačítko Uzavřít.

Zrušení inventarizace

Majetek - zrušení inventarizace

Pokud jste se rozhodli, že inventuru provádět nebudete, nebo jste ji špatně zadali, můžete ji zrušit:

• V tabulce Provedené inventarizace u dané inventury klikněte na tlačítko Zrušit.
  • Inventarizace se překlopí do stavu „Zrušená“.

NAVIGACEJednotkyMajetek

ROZCESTNÍKPodívejte se na mapu stránek týkajících se evidence majetku jednotky.

skautis/jednotka/majetek/inventarizace.txt · Poslední úprava: 23.09.2022 08:34 autor: Jindřiška Voltrová