skautis:jednotka:majetek:polozky-majetku-zapujcky

JednotkyMajetek { Mapa stránek }Rezervace a půjčování položek majetku

Majetek: Zapůjčení majetku do jiného skladu

Zápůjčku položky majetku můžete provádět několika způsoby:

• na základě její předchozí rezervace z detailu rezervace
  • bez rezervace z detailu položky
  • bez rezervace ze seznamu položek skladu v případě zápůjčky více položek najednou.

Nezbytným předpokladem pro zápůjčku položky je nastavení této možnosti u dané položky, a to pomocí přepínačů Je k půjčení… v detailu položky. Podrobnější popis jednotlivých přepínačů naleznete v článku Přidání položky do skladu v sekci „Informace k zapůjčení“. Bez tohoto nastavení nebude položka dohledatelná v seznamu majetku k zapůjčení.

Zároveň pro lepší dohledatelnost půjčitelného majetku doporučujeme vyplnit v detailu skladu alespoň město, kde se sklad přibližně nachází. Pro plné využití všech možností skladu vyplňte ale všechny údaje. Zadaná ulice se nebude veřejně zobrazovat.

Standardní zápůjčka
Zapůjčení jedné konkrétní položky.

Zápůjčka na základě předchozí rezervace
Jak položku zapůjčit na základě domluvené rezervace.

Zápůjčka více položek najednou
Jak postupovat v případě, že půjčujete více položek najednou do jednoho skladu.

Standardní zápůjčka

V případě, že chcete zapůjčit jednu konkrétní položku majetku, postupujte takto:

1. V detailu položky pod formulářem stiskněte tlačítko Vydat ze skladu.
  2. Vyplňte formulář.
    V případě, že existuje rezervace pro danou položku, můžete ji vybrat.
  3. Stiskněte tlačítko Vypůjčit.

Po zapůjčení položky se nastaví její stav Ve skladu na hodnotu „Ne“. Podle toho pak poznáte, že je daná položka zapůjčena.

Zápůjčka na základě předchozí rezervace

Chcete-li zapůjčit položku majetku na základě předchozí rezervace, postupujte následovně:

1. V detailu položky vyhledejte v tabulce Rezervace příslušný záznam rezervace (tzn. ve stavu „Rezervováno“).
  2. V posledním sloupci tabulky klikněte na odkaz Detail.
  3. V detailu rezervace stiskněte tlačítko Vydáno.
  4. Vyplňte datum skutečné zápůjčky a případně poznámku.
  5. Stiskněte tlačítko Vypůjčit položku.

Zápůjčka více položek najednou

Půjčujete-li do jednoho skladu více položek bez předchozí rezervace, můžete využít hromadnou zápůjčku:

1. V tabulce položek majetku v prvním sloupci tabulky položek zaškrtněte položky, které chcete zapůjčit.
  2. Nad tabulkou v poli Vybrané položky vyberte akci Vydat ze skladu.
  3. Stiskněte tlačítko Provést.
  4. Vyplňte formulář.
    V případě, že existuje jednotná rezervace pro danou položku, můžete ji vybrat.
  5. Stiskněte tlačítko Vypůjčit.

Vrácení položky zapůjčené bez rezervace

Vrátí-li se vám položka majetku, která byla zapůjčena bez rezervace, postupujte pro její vrácení do skladu takto:

Po vrácení položky se nastaví její stav Ve skladu na hodnotu „Ano“.

Vrácení položky zapůjčené na základě rezervace

Položku majetku, která byla vydána ze skladu na základě rezervace, vrátíte do skladu následujícím způsobem:

1. V detailu položky vyhledejte v tabulce Rezervace příslušný záznam rezervace (tzn. ve stavu „Půjčeno“).
  2. V posledním sloupci tabulky klikněte na odkaz Detail.
  3. V detailu rezervace stiskněte tlačítko Vráceno.
  4. Vyplňte datum skutečné vrácení a případně poznámku.
  5. Stiskněte tlačítko Vrátit položku.

Po zapůjčení položky se nastaví její stav Ve skladu na hodnotu „Ano“.

Hromadné vrácení zapůjčených položek

Vracíte-li více položek bez předchozí rezervace najednou, můžete využít hromadné vrácení:

1. V tabulce položek majetku v prvním sloupci tabulky položek zaškrtněte položky, které chcete vrátit do skladu.
  2. Nad tabulkou v poli Vybrané položky vyberte akci Přijmout zpět do skladu.
  3. Stiskněte tlačítko Provést.

Po zapůjčení položky se nastaví její stav Ve skladu na hodnotu „Ano“.

NAVIGACEJednotkyMajetekRezervace a půjčování položek majetku

ROZCESTNÍKPodívejte se na mapu stránek týkajících se evidence majetku jednotky.

skautis/jednotka/majetek/polozky-majetku-zapujcky.txt · Poslední úprava: 23.09.2022 08:37 autor: Jindřiška Voltrová