skautis:jednotka:google:zalozeni-domeny-jednotky

..Jednotky....Domény a Google....Správa domén jednotky { Mapa stránek } | Nastavení domény jednotky..

Domény jednotky: Založení domény

Založení a správu hostingů pro domény jednotky najdete na lebeda.skauting.cz.

1. Založte doménu jednotky

• Zobrazte si sekci Správa domén jednotky na stránce MojeMoje jednotka → záložka Domény a Google.

• Stiskněte tlačítko Přidat.

2. Vyplňte formulář

• Typ domény
    Vyberte jednu z následujících možností, která má následně vliv na vyplnění dalších údajů
    • Přidat vlastní doménu 2. řádu ★
      V případě této volby je nutné zadat Správce domény - viz níže.
    • Založit novou subdoménu
  • Doména URL
    • Zadejte platnou existující doménu vaší jednotky. V případě založení nové subdomény vyberte příslušnou internetovou doménu ze seznamu.
    • Např. moje-stredisko.cz, svetlusky-brno.skauting.cz, apod.
  • Popis
    Krátce popište využití domény.
  • Správce domény
    Zadejte hlavního správce domény.
    • Vyberte způsob vyhledávání osoby - podle jména, RČ nebo začátku RČ.
      Nezapomeňte na to, že při vyhledávání mimo svou jednotku musíte použít rodné číslo. (U ostatních způsobů se může stát, že nemáte dostatečné oprávnění na přidání dané osoby.)
    • Vyhledávání můžete zpřesnit vybráním dalších kritérií kliknutím na ∧ Další kritéria. Následně můžete omezit výběr osob na základě příslušnosti k určité jednotce, podle funkce nebo kvalifikace.
    • Zadejte RČ, případně jiný údaj pro vyhledávání dle vybraného způsobu.
    • Klikněte na ikonu dalekohledu a počkejte až se vygenerují osoby vyhovující zadaným kritériím.
    • Vyberte příslušnou osobu ze seznamu.
  • Aktivace na doméně Google Apps
    Přejete-li si aktivovat doménu na Google Apps, vyberte možnost Aktivovat na doméně Google Apps. Následně se zpřístupní detailnější nastavení:
    • Použití jen členové Junáka : Nastavení hodnoty „Ano“ vylučuje použití možnosti „Účty může zakládat jen admin/vedoucí“.
    • Použití jen starší 15 let : Nastavení hodnoty „Ano“ vylučuje použití možnosti „Účty může zakládat jen admin/vedoucí“.
    • Použití jen činovníci : Nastavení hodnoty „Ano“ vylučuje použití možnosti „Účty může zakládat jen admin/vedoucí“.
    • Účty může zakládat jen admin/vedoucí : Výběr této možnosti vylučuje přechozí možnosti použití a naopak.
    • Existující Google Apps Free : Zaškrtněte, pokud na doméně již běží nějaké jiné GA služby.
  • Poznámka
    Zadejte libovolnou poznámku.

3. Údaje uložte

Stiskněte tlačítko Uložit.

..Jednotky....Domény a Google....Správa domén jednotky | Nastavení domény jednotky..

ROZCESTNÍK : Podívejte se na mapu stránek týkajících se oblasti Google jednotky.

skautis/jednotka/google/zalozeni-domeny-jednotky.txt · Poslední úprava: 14.09.2021 12:28 autor: Jindřiška Voltrová