skautis:jednotka:google:nastaveni-domeny-jednotky

..Jednotky....Domény a Google....Správa domén jednotky { Mapa stránek } | Založení domény jednotky

Domény jednotky: Nastavení domény

Do základního nastavení domény jednotky se dostanete kliknutím na název domény v tabulce domén ve sloupci Doména (URL) v sekci Správa domén jednotky na stránce MojeMoje jednotka → záložka Domény a Google.

Detail nastavení domény se skládá ze dvou záložek:

Nastavení domén jednotky

1. Základní údaje

Na záložce Základní údaje můžete upravit používání domény, nastavit správce, přesměrování a určit, které jednotky mohou doménu využívat.

A. Základní údaje
Základní informace o doméně, změna používání domény.

B. Správci domény
Přidání a odebrání správců domény.

C. Přesměrování
Nastavení přesměrování.

D. Jednotky, které můžou využívat doménu
Určení jednotek využívajících doménu.

2. E-maily a skupiny na doméně

E-maily a skupiny na doméně
Seznam e-mailů a skupin využívajících doménu.

Domény jednotky: úprava základních údajů

V sekci Základní údaje můžete upravit používání domény:

• Stiskněte tlačítko Upravit.
  • Nastavte příslušné volby pro použítí domény:
    • Použití jen členové Junáka
    • Použití jen starší 15 let
    • Použití jen činovníci
    • Účty může zakládat jen admin/vedoucí
      Výběr této možnosti vylučuje předchozí možnosti použití a naopak.
  • Nastavení uložte pomocí tlačítka Uložit.

Správci domény

V sekci Správce domény můžete přidat nebo odebrat správce.

Domény: Správci domény

1. Přidání správce domény

• Nad tabulkou pomocí formuláře vyhledejte osobu:
    • Vyberte způsob vyhledávání osoby - podle jména, RČ nebo začátku RČ.
      Nezapomeňte na to, že při vyhledávání mimo svou jednotku musíte použít rodné číslo. (U ostatních způsobů se může stát, že nemáte dostatečné oprávnění na přidání dané osoby.)
    • Vyhledávání můžete zpřesnit vybráním dalších kritérií kliknutím na ∧ Další kritéria. Následně můžete omezit výběr osob na základě příslušnosti k určité jednotce, podle funkce nebo kvalifikace.
    • Zadejte RČ, případně jiný údaj pro vyhledávání dle vybraného způsobu.
    • Klikněte na ikonu dalekohledu a počkejte až se vygenerují osoby vyhovující zadaným kritériím.
    • Vyberte příslušnou osobu ze seznamu.
  • Stiskněte tlačítko Uložit.

2. Odebrání správce domény

• V tabulce správců vyhledejte příslušnou osobu.
  • Klikněte na odkaz Smazat v posledním sloupci tabulky.

Přesměrování

Přesměrování domény je vhodné použít, pokud máte více domén pro jeden web. Na jedné doméně budete provozovat daný web a ostatní jen přesměrujete na tu hlavní.

Pro přesměrování lze využít jen domény vlastněné jednotkou. Aktivováním přesměrování se přestane zobrazovat současný obsah stránky, deaktivují se Google Apps na doméně a zruší se hosting na serveru Lebeda. Aktivace aliasu se projeví do 24 hodin.

Příklad: pokud k doméně skauti-ledec.skauting.cz přidáte alias skauti-ledec.cz, můžete pak k webu umístěném na hostingu pro skauti-ledec.skauting.cz přistupovat v prohlížeči přes adresu skauti-ledec.cz a také www.skauti-ledec.cz (název domény je možné vždy psát i s www, které je doplňováno automaticky).

Domény: Přesměrování domény

• Vyplňte pole Přesměrovat na .
  • Stiskněte tlačítko Uložit.

Jednotky, které můžou využívat doménu

V sekci Jednotky, které můžou využívat doménu můžete přidat nebo odebrat jednotky, které budou doménu používat.

Domény: Jednotky využívající doménu

Na detailní informace o jednotce se můžete dostat pomocí prokliku na její název v tabulce ve sloupci Jednotka.

1. Přidání jednotky

• Nad tabulkou pomocí formuláře vyhledejte jednotku:
    • Vyberte způsob vyhledávání jednotky - podle evidenčního čísla, názvu, nebo místa působení.
    • Vyhledávání můžete rozšířit i o podřízené jednotky pomocí přepínače Včetně podřízených jednotek.
    • Zadejte evidenční číslo, případně jiný údaj pro vyhledávání dle vybraného způsobu.
    • Klikněte na ikonu dalekohledu a počkejte až se vygenerují jednotky vyhovující zadaným kritériím.
    • Vyberte příslušnou jednotku ze seznamu.
  • Stiskněte tlačítko Přidat.

2. Odebrání jednotky

• V tabulce jednotek vyhledejte příslušnou jednotku.
  • Klikněte na odkaz Smazat v posledním sloupci tabulky.

E-maily a skupiny na doméně

Domény jednotky: E-maily a skupiny na doméně

Pokud potřebujete zjistit, jaké skupiny a e-maily jsou na doméně používány, přejděte na záložku E-maily a skupiny na doméně.

V tabulce uvidíte seznam všech osob a jednotek, kteří danou doménu používají.

Ve sloupci Typ můžete zjistit, zda se jedná o e-mail, alias či skupinu.

ROZCESTNÍK : Podívejte se na mapu stránek týkajících se oblasti Google jednotky.

skautis/jednotka/google/nastaveni-domeny-jednotky.txt · Poslední úprava: 14.09.2021 12:28 autor: Jindřiška Voltrová