skautis:jednotka:google:nastaveni-uctu-jednotky

..Jednotky....Domény a Google....Sdílené G Suite účty jednotky { Mapa stránek } | Založení účtu jednotky

G Suite účet jednotky: Správa účtu

Detail primárního účtu

Do základního nastavení e-mailového účtu jednotky se dostanete pomocí odkazu Upravit u příslušného e-mailového účtu v sekci Správa sdílených G Suite účtů jednotky/akcí na stránce MojeMoje jednotka → záložka Domény a Google.

Stránka se skládá ze dvou částí:

1. Můj primární účet

• V této části vidíte základní informace o daném účtu jednotky.
  • Můžete zde změnit heslo k e-mailové schránce, nebo ji úplně zrušit.
  • Také se můžete pomocí odkazu do e-mailové schránky přihlásit.

2. Aliasy k e-mailové schránce

• Tato část slouží pro správu aliasů k e-mailové schránce.
  • Aliasy jsou dalšími adresami, na které lze zasílat poštu, sdílet dokumenty apod., ale přitom je vše dostupné v rámci primárního účtu.
  • Pomocí aliasů se nelze do služeb Google přihlašovat, k tomu slouží primární sdílený účet.

Změna hesla google účtu jednotky

1. Přejděte do detailu účtu pomocí odkazu Upravit v sekci Správa sdílených G Suite účtů jednotky/akcí na stránce MojeMoje jednotka → záložka Domény a Google.

2. V sekci Můj primární účet stiskněte tlačítko Změnit heslo.

3. Následně budete přesměrováni na Google apps. Heslo si změňte dle pokynů pro změnu hesla při přihlášení do Google apps.

Úplné zrušení google účtu jednotky

2. V sekci Můj primární účet stiskněte tlačítko Úplně zrušit účet.

3. Po potvrzení dialogu bude zrušena hlavní schránka, všechny aliasy a znepřístupněny a zcela smazány všechny Google Apps služby i e-maily.

Přihlášení do e-mailové schránky

Přihlášení do e-mailové schránky jednotky

2. V sekci Můj primární účet v řádku s názvem e-mailové adresy stiskněte odkaz přihlásit se.

3. Následně budete přesměrováni do e-mailové schránky Google.

Přidání aliasu k e-mailové schránce

Přihlášení do e-mailové schránky jednotky

2. V sekci Aliasy k e-mailové schránce přejděte na formulář Vložit alias pod tabulkou.

3. Zadejte Alias.
    • Pokud se za aliasem zobrazí ikona , je daná adresa v pořádku a lze ji přidat jako alias.
    • Pokud se zobrazí ikona , adresu nelze použít.

4. Stiskněte tlačítko Přidat.

Odebrání aliasu e-mailové schránky

Přihlášení do e-mailové schránky jednotky

2. V tabulce sekci Aliasy k e-mailové schránce vyhledejte příslušný alias.

3. Klikněte na odkaz Smazat.

..Jednotky....Domény a Google....Sdílené G Suite účty jednotky | Založení účtu jednotky

ROZCESTNÍK : Podívejte se na mapu stránek týkajících se oblasti Google jednotky.

skautis/jednotka/google/nastaveni-uctu-jednotky.txt · Poslední úprava: 12.09.2021 19:31 autor: Jindřiška Voltrová