skautis:akce:tabory:tabory-pridani-ucastniku

Tábory { Mapa stránek }Účastníci a přihlášky

Tábory: Přidání účastníků

Jak přidat do tabulky se seznamem účastníků členy oddílu, osobu mimo oddíl, nebo nového účastníka (nečlena nebo cizince).

Přidání člena výběrem z vaší jednotky

Toto je nejjednodušší způsob přidání táborového účastníka z vaší vlastní jednotky. Klikněte na tlačítko Přidat členy oddílů:

Členy vyberte v prvním sloupci a zaškrtněte ty, které chcete přidat jako táborové účastníky. Můžete vybrat všechny členy najednou zaškrtnutím horního čtverečku v modrém řádku (záhlaví) tabulky.

Jakmile budete mít vybráno, zvolte Přidat zvolené osoby.

V tabulce při výběru lze seřadit osoby podle hodnot v jednotlivých sloupcích (například Datum narození) - stačí kliknout na jméno sloupce a objeví se u něj černý trojúhelník pro směr řazení.

Přidání existující osoby z jiné jednotky

Pokud na tábor jede osoba, která není členem vaší jednotky, použijte tlačítko Přidat jednotlivce:

Zvolte Vyhledat existující osobu. Nyní ji můžete najít:

a) podle jména:

b) podle celého rodného čísla nebo začátku rodného čísla (prvních 6 číslic RČ):

Konkrétní osobu vyberte z rozbalovacího seznamu a uložte.

Přidání nové osoby do systému - nečlen

Pokud se tábora účastní nečlen, je důležité rozlišit, zda se účastní pouze jednorázově nebo opakovaně (více o typech členství u nečlenů).
Osobu můžete přidat jako:

a) Nečlena, který se opakovaně účastní vašich akcí nebo má specifickou činnost v organizaci - nejprve jej zaevidujte ve své jednotce jako plnohodnotnou osobu se členstvím nečlen. Poté jej přidejte do tábora výběrem z členů jednotky.

b) Jednorázově novou zjednodušenou osobu, která bude jen u vašeho tábora. Tato osoba nebude v budoucnu dohledatelná.

Na konci stránky přidání nečlena potvrďte:

Upozornění: Pokud chcete využívat táborové e-přihlášky, musí mít nečlen vyplněno datum narození, rodné číslo a e-mailový kontakt na zákonného zástupce (v případě plnoletého nečlena je to jeho vlastní hlavní e-mail), jinak nepůjde ověřit přístup do táborové e-přihlášky.

Přidání nové osoby do systému - cizinec

U cizince se oproti českým občanům pouze nevyplňuje rodné číslo. Můžete jej zadat standardně do oddílu jako člena jednotky a poté přidat do tábora výběrem z členů jednotky, nebo přidat jako nečlena (plnohodnotného či jednorázového).

Cizinec musí mít přepnuto pole Cizinec bez RČ na hodnotu Ano:

Upozornění: U cizinců nelze provést ověření zákonného zástupce při vyplnění táborové e-přihlášky právě kvůli neexistujícímu RČ, budete ji muset tedy vyplnit s rodičem nebo za něj.

NAVIGACETáboryÚčastníci a přihlášky

ROZCESTNÍKPodívejte se na mapu stránek týkajících se táborové hlášenky.

skautis/akce/tabory/tabory-pridani-ucastniku.txt · Poslední úprava: 07.09.2023 08:56 autor: Michal Janata - Kalich