skautis:akce:tabory:odeslani-taborove-e-prihlasky

Tábory { Mapa stránek }Účastníci a přihláškyTáborové e-přihlášky

Táborové e-přihlášky: Odeslání e-přihlášky

Táborové e-přihlášky

Vlastní odeslání táborové e-přihlášky provedete na stránce Účastníci a přihlášky v sekci Seznam účastníků pomocí tlačítka Táborové e-přihlášky.

Táborovou e-přihlášku lze odeslat pouze těm účastníkům, kteří mají vyplněn hlavní kontakt.
To znamená, že dospělý účastník musí mít ve svých kontaktech vyplněn hlavní e-mail, u osoby mladší 18 let musí být zadán zákonný zástupce s vyplněným hlavním e-mailem.

Táborovou e-přihlášku lze vyplnit pouze tehdy, pokud dotyčný účastník má ve svém účtu ve skautISu vyplněné datum narození a rodné číslo.

Před vlastním odesláním e-přihlášek:

Přidejte účastníky do tabulky Seznam účastníků

Samotné odeslání táborové e-přihlášky se pak skládá ze dvou kroků:

1. Výběr osob pro zaslání e-přihlášek

Nad tabulkou se seznamem účastníků stiskněte tlačítko Táborové e-přihlášky.

Táborové e-přihlášky: Výběr osob pro odeslání e-přihlášky

1. Zobrazí se vám stránka s tabulkou obsahující seznam účastníků.

Tato CHYTRÁ TABULKA je rozšířenou verzí seznamu účastníků ze stránky Účastníci a přihlášky v případě zapnutých e-přihlášek a obsahuje navíc tyto sloupce:

• Checkbox pro výběr osoby
  • Cena
    Dokud není e-přihláška odeslána, je toto pole prázdné, jinak se zde zobrazuje částka, která odpovídá přímo odeslané přihlášce dané osoby.
  • Platba do
    Dokud není e-přihláška odeslána, tak je toto pole prázdné. Po odeslání e-přihlášky se zde zobrazí datum, do kdy má být poplatek zaplacen.
  • Výzva odeslána
    Datum a čas posledního odeslání výzvy k vyplnění e-přihlášky na tábor.
  • Přijato/Odmítnuto
    Datum a čas okamžiku, kdy účastník buď závazně odeslal vyplněnou přihlášku, nebo v e-přihlášce vyznačil, že se účastnit tábora nebude.
  • Stav
    Odpovídající stav e-přihlášky (barevné kolečko).
  • E-přihláška
    Tlačítko s odkazem na detailní vyplněnou přihlášku, pokud už byla vyplněna.

2. Vyberte osoby, kterým chcete e-mail s odkazem na přihlášku zaslat.

Vyberte konkrétní osoby pomocí checkboxu v daném řádku, nebo vyberte všechny zaškrtnutím checkboxu v záhlaví tabulky (jako je to u aktualizace údajů). Můžete vybrat třeba jen část osob a v rámci toho jim změnit výchozí hodnoty přihlášky.

Vybrat lze pouze ty osoby, které mají vyplněn hlavní kontakt (u dětí kontakt na zákonného zástupce) a které ještě neodevzdaly přihlášku, nebo kterým propadla platnost.

3. Potvrďte výběr a přesuňte se na závěrečný krok odeslání

Po výběru osob stiskněte tlačítko Pokračovat k odeslání, které vás převede na stránku Odeslání táborové e-přihlášky.

2. Reálné odeslání e-mailu s odkazem na vyplnění e-přihlášky

Táborové e-přihlášky

Po výběru osob budete přesunuti na stránku Odeslání táborové e-přihlášky

Zde se vám zobrazí přehled přednastavených hodnot, přičemž některé ještě můžete přímo na této stránce změnit. Pokud si přejete upravit údaje, které jsou zde pouze ke čtení, musíte přejít do nastavení e-přihlášky a údaje změnit tam.

U variabilního symbolu se také zobrazuje výchozí hodnota, stále platí, že u každého adresáta se zvýší o 1.

Před konečným odesláním e-mailu s e-přihláškou překontrolujte v části Osoby - adresáti seznam osob, kterým e-mail s odkazem na vyplnění e-přihlášky přijde.

Vybraným osobám odešlete e-mail s odkazem na e-přihlášku pomocí tlačítka Odeslat táborové e-přihlášky.

Po odeslání žádosti se v tabulce u obeslaných osob zobrazí stav e-přihlášky Čeká“, doplní se informace vztahující se k dané e-přihlášce a zobrazí se tlačítko s odkazem na konkrétní e-přihlášku.

NAVIGACETáboryÚčastníci a přihláškyTáborové e-přihlášky

ROZCESTNÍKPodívejte se na mapu stránek týkajících se táborové hlášenky.

skautis/akce/tabory/odeslani-taborove-e-prihlasky.txt · Poslední úprava: 24.03.2023 07:40 autor: Jindřiška Voltrová