Obsah

..Jednotky....Domény a Google....Správa domén jednotky { Mapa stránek } | Založení domény jednotky

Domény jednotky: Nastavení domény

Do základního nastavení domény jednotky se dostanete kliknutím na název domény v tabulce domén ve sloupci Doména (URL) v sekci Správa domén jednotky na stránce MojeMoje jednotka → záložka Domény a Google.

Detail nastavení domény se skládá ze dvou záložek:

Nastavení domén jednotky

1. Základní údaje

Na záložce Základní údaje můžete upravit používání domény, nastavit správce, přesměrování a určit, které jednotky mohou doménu využívat.

A. Základní údaje
Základní informace o doméně, změna používání domény.

B. Správci domény
Přidání a odebrání správců domény.

C. Přesměrování
Nastavení přesměrování.

D. Jednotky, které můžou využívat doménu
Určení jednotek využívajících doménu.

2. E-maily a skupiny na doméně

E-maily a skupiny na doméně
Seznam e-mailů a skupin využívajících doménu.

Domény jednotky: úprava základních údajů

V sekci Základní údaje můžete upravit používání domény:

Správci domény

V sekci Správce domény můžete přidat nebo odebrat správce.

Domény: Správci domény

1. Přidání správce domény

2. Odebrání správce domény

Přesměrování

Přesměrování domény je vhodné použít, pokud máte více domén pro jeden web. Na jedné doméně budete provozovat daný web a ostatní jen přesměrujete na tu hlavní.

Pro přesměrování lze využít jen domény vlastněné jednotkou. Aktivováním přesměrování se přestane zobrazovat současný obsah stránky, deaktivují se Google Apps na doméně a zruší se hosting na serveru Lebeda. Aktivace aliasu se projeví do 24 hodin.

Příklad: pokud k doméně skauti-ledec.skauting.cz přidáte alias skauti-ledec.cz, můžete pak k webu umístěném na hostingu pro skauti-ledec.skauting.cz přistupovat v prohlížeči přes adresu skauti-ledec.cz a také www.skauti-ledec.cz (název domény je možné vždy psát i s www, které je doplňováno automaticky).

Domény: Přesměrování domény

Jednotky, které můžou využívat doménu

V sekci Jednotky, které můžou využívat doménu můžete přidat nebo odebrat jednotky, které budou doménu používat.

Domény: Jednotky využívající doménu

Na detailní informace o jednotce se můžete dostat pomocí prokliku na její název v tabulce ve sloupci Jednotka.

1. Přidání jednotky

2. Odebrání jednotky

E-maily a skupiny na doméně

Domény jednotky: E-maily a skupiny na doméně

Pokud potřebujete zjistit, jaké skupiny a e-maily jsou na doméně používány, přejděte na záložku E-maily a skupiny na doméně.

V tabulce uvidíte seznam všech osob a jednotek, kteří danou doménu používají.

Ve sloupci Typ můžete zjistit, zda se jedná o e-mail, alias či skupinu.

ROZCESTNÍK : Podívejte se na mapu stránek týkajících se oblasti Google jednotky.