skautis:osoba:clenska-karta

Osoba: Členská karta

Objednání členské karty

Členská karta je vydávána zdarma pro všechny registrované členy ve skautISu. Karty jsou však vyráběny hromadně a předávány členům pouze prostřednictvím střediska v termínech přibližně “po registraci”, “před tábory” a “na podzim”. Hotové členské karty lze vyzvednout v TDC, popřípadě po domluvě nechat zaslat na adresu.

Jak na to?

• Nahrajte fotografii podle postupu v článku Osoba: Základní údaje.
  • Pokud chcete studentskou variantu, vyplňte město, školu a nahrajte potvrzení o studiu (respektive jeho ofocenou verzi – podporované formáty souborů jsou: pdf, jpg, png).
  • Uložte a stiskněte „Objednat kartu“.
  • Pak už jen počkejte, až vám pověřená osoba ve středisku objednávku karty schválí.

Potvrzení o studiu

Stejně tak je možné si dopředu připravit i naskenovaná potvrzení o studiu. Tady je technické omezení jen formátem souboru – půjde použít pdf, png a jpg.

Formulář k nahrání potvrzení o studiu se nabídne tehdy, pokud je věk osoby mezi 5–30 lety (k 1. dubnu). Studentská varianta karty se však vydává pouze studentům středních a vysokých škol, a proto má smysl nahrávat potvrzení o studiu jen u lidí ve věku cca 15–30 let.

Automatické přiřazení typu karty

Podle věku a toho, zda je nahrané potvrzení o studiu, se sama určí příslušná varianta karty, není potřeba nic vybírat a nastavovat. Jak skautIS přiřazuje typy karet? Vybírá ze tří variant podle následujících pravidel:

• EYCA klasik – je typ karty pro všechny mezi 5 a 30 lety. Bez dalších podmínek.
  • EYCA Student – je pro všechny studenty středních a vysokých škol (proto se nahrává potvrzení o studiu), kteří nejsou starší 30 let.
  • Základní členská karta – je pro všechny ostatní, nemá žádné podmínky a omezení.

Více informací o členských kartách najdete v článku Členské karty.

skautis/osoba/clenska-karta.txt · Poslední úprava: 14.12.2023 10:20 autor: Veronika Cupalová - Veve