skautis:osoba:zakladni-udaje

Osoba: Základní údaje

záložka » základní údaje

• Všechny uvedené údaje jsou smyšlené a použité pouze pro názornou ukázku.
  • Všechny údaje můžete editovat od role: vedoucí/admin oddílu

Rodné číslo

Rodné číslo se využívá pro jednoznačnou identifikaci osoby v rámci systému (zamezení duplicitních osob v systému). Dále je využíváno pro zpracování některých agend na různých úrovních, např. vzdělávání (evidence kvalifikací a tisk dekretů na ústředí) či vyplnění formuláře pro pojišťovnu o úrazu na oddílové výpravě.

U osoby vždy uvádějte správné rodné číslo !

Pokud neznáte rodné číslo, pokuste se ho zjistit. Čtyři nuly za lomítkem situaci neřeší. Vymyšlená rodná čísla vytváří v systému chaos, chyba se může projevit až v budoucnu ve chvíli, kdy osoba bude přecházet z jednoho oddílu do jiného, případně se trefíte do RČ jiné existující osoby, kterou její vedoucí nebude do skautISu moci zadat.

Jak zadat cizince do skautISu, jako člena organizace?

U cizinců se rodné číslo neuvádí, proto zadejte:

• Datum narození
  • Pohlaví osoby
  • Cizinec bez RČ = ANO

Chci upravit rodné číslo a skautIS mi píše: Osoba se zadaným rodným číslem již existuje.

Tento problém mohl nastat z různých důvodů - osoba má např. více účtů, nebo má nepropojený účet apod. Nejčastější řešení:

• Osoba má vytvořen uživatelský účet se správným rodným číslem, který není propojen s jeho osobou evidovanou ve skautISu. V tomto případě uživatelský účet s osobou propojte. Poté budete moci upravit rodné číslo.
  • Ve všech ostatních případech kontaktujte podpora@skaut.cz, kde problém vyřešíme.

Trvalá a korespondeční adresa

Pokud osoba bydlí v obci s nepojmenovaným systémem ulic, uveďte do pole Ulice a číslo název města spolu s číslem domu (v adrese tak bude název města dvakrát, ale jedná se o běžné doporučení České pošty).

Pokud se korespondenční adresa neshoduje s adresou trvalého bydliště, je možné ji zadat po vypnutí volby Korespondenční je stejná. Do pole První řádek je možné uvést například jméno rodiče, pokud se neshoduje se jménem dítěte.

Fotografie osoby

• Pouze z tohoto místa (záložka Základní údaje a modré tlačítko Upravit) je možné přidávat osobám fotografie i pro členské karty
  • Každá fotografie by měla splňovat následující požadavky:
    • Fotografie musí být osobní, průkazková.
    • Reálný portrét na jednobarevném pozadí (např. bílá stěna nebo jinak jednolitá plocha ve světlé barvě).
    • Člověk by měl být na fotografii rozpoznatelný, tzn. měl by se tvářit přirozeně a mít běžný oděv i doplňky.
    • Fotografie by neměla být rušivě stylizovaná.
    • Je také vhodné, když je fotografie dostatečně ostrá, kontrastní a když je na ní člověk rovnoměrně osvětlen nejlépe běžným venkovním světlem.
    • Podstatné je, aby na fotografii byl dobře vidět obličej a část ramen (tzn., aby osoba nebyla na fotografii „nekdě v dáli“).
    • Doporučené rozlišení alespoň 1200×1600px (při jiném bude fotografie přepočítána, případně oříznuta na potřebný formát 3:4).
  • Po nahrání souboru budete moci označit čtvercový výřez používaný pro miniaturu osobní fotky ve skautISu i na skautských webech.

Osoba | Další údaje

skautis/osoba/zakladni-udaje.txt · Poslední úprava: 14.12.2023 10:35 autor: Veronika Cupalová - Veve