skautis:jednotka:majetek:inventarizace

Majetek: Inventarizace

Inventarizace z hlediska ekonomického je popsána na křižovatce Zde je pouze návod a vysvětlení jak ji provést ve skautISu.

Postup při provádění inventarizace prostřednictvím skautISu:

• - Nejdříve je nutné na stránce „Provedené inventarizace“ založit novou inventarizaci. Při zakládání je třeba zadat datum, ke kterému se inventarizace bude provádět a vybrat sklady, které budou inventarizovány.
  • - Následně si stáhněte předpřipravené inventurní soupisy majetku pro vybrané sklady a proveďte fyzickou inventuru ve skladech a její výsledky zaneste do skautISu. Je třeba aktualizovat údaje o majetku, provést přesuny mezi sklady, označit zlikvidované položky a přidat nové.
  • - V tabulce majetku vyberte položky, které byly inventarizované (zatrhnout v prvním sloupci tabulky) a nad tabulkou vyberte akci “inventarizovat”.
  • - Znovu si stáhněte formuláře k inventarizaci, budou již obsahovat aktuální údaje o všech položkách.
  • - Doplňte všechny ostatní údaje do připravených formulářů, formuláře podepište a jako jeden balík nahrajte zpět na příslušné místo ve skautISu (naskenované dokumenty včetně popisů uložené ve formátu zip nebo pdf).
  • - Celou inventarizaci uzavřete v posledním sloupci tabulky. Bez uzavření předcházejících inventarizací nebude možné založit další.
  • - Upozorňujeme, že skautIS řeší pouze inventarizaci majetku a vybavení ve skladech jednotek. Součástí pravidelné inventarizace je také například inventura peněžní hotovosti v pokladně, nebo dokladová inventura. Pro další informace využijte příslušné předpisy a metodiky.

Založení inventarizace

Inventarizace položek

Uzavření inventarizace

Nová inventarizace