skautis:jednotka:clenove

Jednotky: Členové

Stránka Členové umožňuje zobrazovat a spravovat členy jednotky a jednotek jí podřízených.

Jednotky: Členové

Ve výchozím stavu se na této stránce zobrazuje přehled osob, které mají v aktuální jednotce neukončené členství. Typicky se jedná o registrované členy, ale skautIS umožňuje evidovat i tzv. nečleny (například neregistrované děti, které jedou na tábor, nebo střediskovou účetní).

Jak v tabulce filtrovat, zobrazovat bývalé členy a členy z podřízených jednotek se dozvíte v kapitole Filtrování a řazení tabulky členů.

Jaké nástroje jsou tedy k dispozici pro správu členů? Záleží na tom, zda chcete „upravit“ stávajícího člena, nebo přidat nového:

Správa aktivních členů
Změna výchovné kategorie odkaz Upravit
Změna typu členství odkaz Upravit
Přechod do jiné jednotky odkaz Upravit
Ukončení členství odkaz Upravit
Hromadná změna členství
nebo výchovné kategorie
Hromadné změny členství
Aktualizace údajů rodiči Aktualizace údajů osob
Export osob Exportovat osoby
Vývoj členské základny
vaší jednotky
Počty registrovaných
Přidání člena nebo obnovení členství
Přidání nováčka
elektronicky
E-přihlášky
Přidání nováčka
s papírovou přihláškou
Přidat osobu
Přidání bývalého člena jednotky odkaz Obnovit členství
Přidání člena z jiné jednotky
(aktivního i s ukončeným členstvím)
Přidat osobu

Filtrování a řazení tabulky členů

Ve výchozím stavu se zobrazuje přehled osoby, které mají v jednotce neukončené členství. Typicky se jedná o registrované členy, ale skautIS umožňuje evidovat i tzv. nečleny (například neregistrované děti, které jedou na tábor, nebo střediskovou účetní).

Osoby s neukončeným členstvím

Je-li zaškrtnut přepínač Podřízené jednotky, dojde po obnovení seznamu tlačítkem Hledat k zobrazení všech osob, které mají neukončené členství v jednotce nebo v jednotkách jí podřízených (a to i nepřímo - z úrovně střediska se zobrazí i členové družin). Tento přepínač nelze kombinovat s přepínačem „Zobrazit i historii“.

Podřízené jednotky

Je-li zaškrtnut přepínač Zobrazit i historii, dojde po obnovení seznamu tlačítkem Hledat k zobrazení všech členství, které kdy byly v jednotce evidovány. Tento přepínač nelze kombinovat s přepínačem „Podřízené jednotky“.

Zobrazit i historii

Osoby v tabulce je možné filtrovat podle příjmení. Po zapsání příjmení nebo jeho části do pole Příjmení a kliknutí na tlačítko Hledat se zobrazí jen osoby, jejichž příjmení vyhovuje zadanému filtru.

Filtrování podle příjmení

Osoby v tabulce je možné filtrovat podle rodného čísla. Po zapsání rodného čísla nebo jeho části do pole a kliknutí na tlačítko Hledat se zobrazí jen osoby, jejichž rodné číslo vyhovuje zadanému filtru.

Filtrování podle rodného čísla

Změna výchovné kategorie/ukončení členství

1. Otevřete kartu Členové, kde naleznete vašeho požadovaného člena.

2. Po vybrání člena zvolíte Upravit a stránka vás přesměruje na možný výběr

3. Vyberete vaši požadovanou změnu, z výběru. V našem případě jde o změnu výchovné kategorie. A zadáte druh výchovné kategorie na kterou chcete změnu provést. (Zde je taktéž možnost členství ukončit)

4. Zvolíte „Změnit“ tím se provede požadovaný úkon.

Obnovení členství

1. Otevřete záložku Členové.
  2. Přepínač Zobrazit i historii nastavte na „Ano“.
    Tento přepínač nelze kombinovat s přepínačem „Podřízené jednotky“. Přepínač „Podřízené jednotky“ tedy musí být nastaven na hodnotu „Ne“.
  3. Zobrazí se všichni členové, kteří byli u vás registrováni. Najděte bývalého člena.
  4. V posledním sloupci tabulky klikněte na odkaz Obnovit členství.

skautis/jednotka/clenove.1624352952.txt.gz · Poslední úprava: 22.06.2021 09:09 autor: Jindřiška Voltrová