skautis:design-a-prizpusobeni:tabulky-a-filtry

Ovládání skautISu: Tabulky a filtry

Na různých místech skautISu najdete data zobrazená v tzv. chytré tabulce. Chytrou tabulku si můžete vzhledově přizpůsobit svým potřebám a usnadnit si tak práci, obzvláště, když některé činnosti pravidelně opakujete.

Chytrou tabulku naleznete např. na záložce Majetek jednotky nebo Účastníci VzA. Ale i na mnoha dalších místech. Poznáte ji např. podle zapnutého panelu seskupení nebo filtrovacího řádku. Pokud si nejste jisti, že se opravdu jedná o chytrou tabulku, můžete se přesvědčit tak, že stisknete pravé tlačítko myši na záhlaví tabulky. Pokud se vám zobrazí kontextové menu vztahující se k tabulce (viz obrázek), pak se jedná o chytrou tabulku.

Co všechno tedy chytrá tabulka umí? Jak si ji můžete přizpůsobit pro vlastní potřeby?

Nastavení sloupců

Přidání sloupce

Skrytí sloupce

Změna pořadí sloupců

Seskupování

Zobrazit řádek seskupení

Seskupit data

Zrušit seskupení

Filtrování

Zobrazení řádku filtru

Zobrazení menu řádku filtru

Princip filtrování

• Řadit data
    • Seřadit data vzestupně nebo sestupně
    • Zrušit řazení
  • Vyhledávání
    • Zobrazení panelu hledání
    • Princip vyhledávání
  • Zobrazení zápatí
  • Vrácení vzhledu tabulky do výchozího stavu
  1. Nastavení vlastního pořadí sloupců. U tabulek (účastníci VzA, Majetek) stačí chytnout sloupec levým tlečítkem a přetáhnout na požadované místo. Zobrazí se šipky, kam ho chcete umístit.
  2. Jak zjistit, které sloupce jsou k dispozici?
    1. klikněte na záhlaví pravým a vyberte možnost Výběr sloupců
    2. po vybrání položky, kterou chcete přidat opět uchopte název a táhněte jím do prostoru tabulky a vložte na místo, kde chcete aby byl
    3. sloupec se zobrazí v tabulce
    4. stejným způsbem se dá sloupec i odebrat, nebo zvolit možnost skrýt sloupec