skautis:design-a-prizpusobeni:menu

Hlavní menu skautISu

Základní zobrazení a přepínání menu

Menu skautISu je hlavním ovládacím prvkem a slouží pro pohodlnou práci dobrou orientaci a práci v systému. Menu je možné si pomocí ikony zobrazovat v základní (široké) variantě, nebo ho přepnout do úzké podoby jen s ikonami hlavních sekcí, a tak získat více místa pro zobrazení obsahu stránek. Klíčovými prvky v menu je také možnost přepínání uživatelských rolí (zobrazení jejich seznamu a výběr aktivní role) a také možnost otevřít nabídku přihlášeného uživatele (s několika užitečnými odkazy).

Menu se přizpůsobuje i velikosti displeje, a tak je dobře ovládatelné i na dotykových zařízeních s malým displejem (mobilní telefon či tablet), kde se dokáže proměnit i jen „v hamburger ikonu“ a kliknutím na ní si zobrazíte nebo zcela skryjete menu.

Agendy skautISu nebo strom jednotek

Ikony rychlých akcí v menu

Odhlásit - umožňuje odhlásit se ze skautIS (tlačítko použijte při konci své práce v systému; k automatickému odhlášení dojde cca po 20 minutách nečinnosti)

Nepřečtené zprávy - zobrazí všechny zprávy ze skautISu pro přihlášeného uživatele; číslo informuje o počtu dosud nepřečtených zpráv

Podpora - zobrazí on-line technickou podporu (webovou i mailovou podporu)

Nápověda - zobrazí nápovědu pro právě zobrazenou stránku skautISu (pokud konkrétní nápověda existuje), jinak zobrazí hlavní stránku on-line nápovědy

Zpětná vazba - možnost okamžitě zaznamenat podnět či nápad na vylepšení skautISu, případně hlasovat a podpořit nápady jiných uživatelů

Reset filtrů a přehledů - vrátí nastavení filtrů, tabulek a dalších přehledů na aktuální stránce do základního zobrazení (např. opět zobrazí skryté sloupce v tabulkách, vrátí do základního nastavení filtry dat apod.)

Přidat / odebrat stránku z oblíbených - umožňuje aktuální stránku uživateli dát do oblíbených odkazů na homepage uživatele „Můj skautIS“; vyplněná hvězdička označuje stránku, která již v oblíbených je

Zpět do starého designu (dočasná možnost) - umožňuje opustit nový design skautISu a pro experimenty se vrátit zpět do starého designu (volba bude definitivně odebrána na konci roku 2017)

skautis/design-a-prizpusobeni/menu.txt · Poslední úprava: 02.05.2018 14:53 autor: 127.0.0.1