skautis:akce:vzdelavaci:ucastnici:uprava-osob

Upravit osoby

Příjímání účastníků

U každé přidané osoby daného kurzu můžete rozhodnout, zda je přijata, nebo zda se stává náhradníkem a to zatržením příslušného checkboxu a stisknutím tlačítka Uložit změny.

1. Pokud vidíte u účastníka akce středisko je tento člen řádně registrovaný a je možné na něj žádat o dotaci.
  2. Pokud středisko nevidíte, skautIS vede účastníka jako nečlena. Je tedy nutné aby si účastník účet propojil a tím dojde k ověření, že je registrovaný. Pokud nebude mít účet propojený a vy u něj nebude vidět středisko jedná se o nečlena a není možné na něj žádat o dotaci a neuvidíte ho v Evidenci účastníků kvůli dotaci

Vstupní podmínky

V tabulce je nutné označit, že jsou splněny všechny vstupní podmínky kurzu, jinak skautIS nedovolí evidovat účastníky kvůli dotaci, vydat dotyčnému dekret, zadat kvalifikaci atd. To se dělá kliknutím na tlačítko Upravit osoby, zaškrtnutím checkoboxu “Podm.” u daných osob a uložením tlačítkem Uložit změny.

Existují povinné podmínky, které hlídá přímo skautIS. Že osoba nesplňuje tyto podmínky (např. složená čekatelská zkouška u vůdcovských kurzů), respektive jaké další nesplňuje, zjistíte najetím myši na vedle checkbox “Podm.” u příslušné osoby - objeví se textový komentář popisující problém (viz níže).

Při nesplnění těchto podmínek nebude možné checkbox zaškrtnout, dokud nedojde k nápravě - typicky doplnění nutné kvalifikace, dovršení plnoletosti atd. - a tedy těmto osobám nepůjde ani zažádat o dekret a podobně! SkautIS - kontroluje všechny nutné vstupní podmínky i tak je nutné pohlídat si jejich splnění, což je odpovědnost vůdce akce/předsedy zkušební komise/garanta ZZA. SkautIS je v tomto pomocníkem, nikoliv garantem! Pokud vašim účastníkům chybí některé z povinných kvalifikací ve skautISu, ačkoliv jsou jejich držiteli, musí si o ně - sami - zažádat podle tohoto jednoduchého návodu. V případě přijatých nečlenů Junáka - českého skauta nepůjde zaškrtnout splnění podmínek, kvalifikace jim nemůže být standardní cestou přiznána (konzultujte na vzdelavani@skaut.cz).

Absolvenční podmínky (pouze lesní akce)

V průběhu či po ukončení akce je také možné u každé osoby vyznačit, že splnila všechny absolvenční podmínky a to zadáním data jejich splnění. Vyplnění tohoto pole (“Absol.”) podmiňuje možnost vystavit absolvenční listy, jejichž vydání je povinné v Tisku absoulentských dekretů.

Upravit prolinkovaný odkaz

SkautIS absolvenční podmínky nekontroluje, je tedy nutné pohlídat si jejich splnění, což je odpovědnost vůdce akce.

skautis/akce/vzdelavaci/ucastnici/uprava-osob.1550667202.txt.gz · Poslední úprava: 20.02.2019 12:53 autor: David Tureček - Dave