skautis:akce:tabory:prace-s-tabulkou

Tábory { Mapa stránek }Účastníci a přihlášky

Tábory: Práce s tabulkou účastníků

V této sekci naleznete základní práci s tabulkou přihlášených účastníků, jejich účastí na táboře a jednotlivými sloupci tabulky.

Vzhled tabulky se trochu liší podle vypnutých/zapnutých táborových e-přihlášek.

CHYTRÁ TABULKA - Přizpůsobte si vzhled tabulky Přihlášení účastníci podle svých potřeb. » Jak na to?

Standardní sloupce tabulky

V samotné tabulce seznamu účastníků můžete provádět následující akce:

• Automaticky seřadit všechny řádky v tabulce podle vybraného sloupce (například podle příjmení, věku, …) kliknutím na název konkrétního sloupce. Objeví se malý černý trojúhelník , kterým nastavíte směr řazení (vzestupně/sestupně).
  • Připsat ke každému účastníkovi poznámku (při odmítnutí účasti, poznámce k platbě apod.)
  • Evidovat předpokládanou účast osoby před táborem zaškrtnutím políčka v sloupci “Předpokládaná účast”
  • Evidovat skutečnou účast osoby po táboře zaškrtnutím políčka v sloupci “Skutečná účast”
  • Smazat účastníka tábora

Nad tabulkou lze využít přepínač Skutečná účast ANO/NE - tuto možnost využijete až po proběhlém táboře. V případě práce s tabulkou před táborem si pohlídejte, že je tato volba ponechána neaktivní (neviděli byste jinak všechny účastníky tábora). Při změně přepínače je potřeba ještě kliknout na tlačítko Hledat, aby se v tabulce změna projevila.

Sloupce táborových e-přihlášek

V případě zapnutých táborových e-přihlášek lze:

Přijmout účastníka na tábor (bez ohledu na to, zda má vyplněnou e-přihlášku či ne, popřípadě její stav) - ve sloupci Přijat volitelně zaškrtněte ty, které přijímáte na tábor. Tento sloupec využijete například když omylem odmítnete účast dítěte na táboře a účastník i tak na tábor pojede, nebo nepřijímáte dítě na tábor z důvodu zdravotního omezení či již plné kapacity tábora. V případě nepřijetí dítěte na tábor je vhodné připsat poznámku proč. Vidět cenu tábora uvedenou na e-přihlášce pro konkrétní osobu Vidět aktuální stav e-přihlášky (tyto stavy se měni automaticky na základě změn e-přihlášky a vy je nemůžete manuálně změnit) Prokliknout se do detailu e-přihlášky, pokud již byla odeslaná, a to tlačítkem Detail Smazat účastníka tlačítkem X - Pozor! Smazáním účastníka a jeho opětovným přidáním do seznamu nesmažete původní e-přihlášku. Ta se objeví znovu se zachovanými hodnotami.

Pokud při aktivní funkci Automatického dopočítávání počtu účastníků měníte hodnoty v položkách seznamu účastníků (Předpokládaná/Skutečná účast, Počet skutečných dní atp.), je potřeba pro správné propsání změn do Souhrnné statistiky znovu načíst stránku v prohlížeči (Reload).

skautis/akce/tabory/prace-s-tabulkou.1683277018.txt.gz · Poslední úprava: 05.05.2023 08:56 autor: Veronika Cupalová - Veve