skautis:akce:tabory:prace-s-tabulkou

Tábory { Mapa stránek }Účastníci a přihlášky

Tábory: Práce s tabulkou účastníků

V této sekci naleznete základní práci s tabulkou přihlášených účastníků, jejich účastí na táboře a jednotlivými sloupci tabulky.

Vzhled tabulky se trochu liší podle vypnutých/zapnutých táborových e-přihlášek.

CHYTRÁ TABULKA - Přizpůsobte si vzhled tabulky Přihlášení účastníci podle svých potřeb. » Jak na to?

Standardní sloupce tabulky

V samotné tabulce seznamu účastníků můžete provádět následující akce:

• Automaticky seřadit všechny řádky v tabulce podle vybraného sloupce (například podle příjmení, věku, …) kliknutím na název konkrétního sloupce. Objeví se malý černý trojúhelník , kterým nastavíte směr řazení (vzestupně/sestupně).
  • Připsat ke každému účastníkovi poznámku (při odmítnutí účasti, poznámce k platbě apod.)
  • Evidovat předpokládanou účast osoby před táborem zaškrtnutím políčka v sloupci “Předpokládaná účast”
  • Evidovat skutečnou účast osoby po táboře zaškrtnutím políčka v sloupci “Skutečná účast”
  • Smazat účastníka tábora

Nad tabulkou lze využít přepínač Skutečná účast ANO/NE - tuto možnost využijete až po proběhlém táboře. V případě práce s tabulkou před táborem si pohlídejte, že je tato volba ponechána neaktivní (neviděli byste jinak všechny účastníky tábora). Při změně přepínače je potřeba ještě postupně 2x kliknout na tlačítko Hledat, aby se v tabulce změna projevila.

Sloupce táborových e-přihlášek

V případě zapnutých táborových e-přihlášek lze:

• Přijmout účastníka na tábor (bez ohledu na to, zda má vyplněnou e-přihlášku či ne, popřípadě její stav) - ve sloupci Přijat volitelně zaškrtněte ty, které přijímáte na tábor. Tento sloupec využijete například když omylem odmítnete účast dítěte na táboře a účastník i tak na tábor pojede, nebo nepřijímáte dítě na tábor z důvodu zdravotního omezení či již plné kapacity tábora. V případě nepřijetí dítěte na tábor je vhodné připsat poznámku proč.
  • Vidět cenu tábora uvedenou na e-přihlášce pro konkrétní osobu
  • Vidět aktuální stav e-přihlášky (tyto stavy se mění automaticky na základě změn e-přihlášky a vy je nemůžete manuálně změnit)
  • Prokliknout se do detailu e-přihlášky - pokud již byla odeslaná, a to tlačítkem Detail
  • Smazat účastníka tlačítkem X - Pozor! Smazáním účastníka a jeho opětovným přidáním do seznamu nesmažete původní e-přihlášku. Ta se objeví znovu se zachovanými hodnotami.

Pokud při aktivní funkci Automatického dopočítávání počtu účastníků měníte hodnoty v položkách seznamu účastníků (Předpokládaná/Skutečná účast, Počet skutečných dní atp.), je potřeba pro správné propsání změn do Souhrnné statistiky znovu načíst stránku v prohlížeči (Reload).

NAVIGACETáboryÚčastníci a přihlášky

ROZCESTNÍKPodívejte se na mapu stránek týkajících se táborové hlášenky.

skautis/akce/tabory/prace-s-tabulkou.txt · Poslední úprava: 07.06.2023 07:17 autor: Veronika Cupalová - Veve