skautis:akce:tabory:hlasenka-zalozeni

Založení táborové hlášenky

Pro založení nového tábora je nutné pracovat v roli Oddíl/Středisko: vedoucí/admin. Pokud je vedoucím tábora někdo jiný, kdo nemá tuto roli, může mu být později umožněn přístup do již vytvořené hlášenky tábora po zadání jeho jména do některé táborové funkce v záložce Vedení tábora. Poté v roli Tábor: účastník (a zároveň z titulu své táborové funkce) bude moci s hlášenkou pracovat.

V levém hlavním menu vyberte: Akce » Tábory

Novou táborovu hlášenku založíte tlačítkem +Nový tábor.

Upravit Povinné údaje při založení hlášenky

Při zakládání tábora je potřeba vyplnit několik povinných údajů, bez kterých nelze novou hlášenku uložit: Pořadatel: Celostřediskový tábor: Nezaškrtávejte žádnou jednotku střediska - díky tomu bude tábor celostřediskový a jako účastníky budete moci přidat i členy ze všech podřízených jednotek střediska.

Tábor jedné nebo více jednotek ze stejného střediska (například oddílový tábor): Z výběru jednotek zaškrtněte jeden nebo více oddílů/kmenů. Do účastníků tábora tak lze vložit členy pouze z označených jednotek.

Tábor více jednotek z různých středisek: Ponechejte tábor buď jako celostřediskový (bez výběru podřízených jednotek) nebo vyberte podřízené jednotky střediska jako u bodu b. K tomu vyhledejte přes pole Oddíl z jiného střediska další pořádající jednotku mimo vaše středisko a klikněte na Přidat oddíl.

Jednotka se objeví v seznamu a tím lze poté do účastníků tábora přidávat členy i z této jednotky.

Název tábora Začátek a konec tábora Mobilní kontakt během tábora Druh a přesné místo konání tábora GPS souřadnice místa konání: Vložte adresu místa Klikněte na tlačítko Zobrazit mapu » Zvolte Vyhledat Chytněte červenou značku a přesuňte ji na přesné místo vašeho tábořiště Zvolte Uložit polohu

Zadání přesné polohy je kriticky důležité např. pro případ řešení krizové situace jako jsou povodně apod., kdy musí být ústředí schopno záchranným složkám poskytnout přesné informace o místě konání tábora. Hlášenku nakonec založte tlačítkem Uložit na konci stránky. Tím se vám otevře hlášenka nového tábora ve stavu Rozpracovaný.

Vybereme v menu: Akce » Tábory

Pro založení nového tábora či editaci rozpracované táborové hlášenky je důležité mít roli “vedoucí/admin” oddílu nebo střediska. Pokud je vedoucím někdo jiný, kdo nemá tuto roli, může mu být přístup umožněn po zadání jeho jména v hlášence (záložka “Vedení tábora”).

Novou hlášenku založíte tlačítkem Přidat

Nový tábor

Při zakládání tábora vyplňte následující formulář.

GPS souřadnice

1. Vložte adresu místa
  2. Klikněte na Zobrazit mapu »
  3. Zvolte vyhledat
  4. Chytněte červenou značku a přesuňte ji na přesné místo vašeho tábořiště
  5. Zvolte uložit polohu

Zadání přesné polohy je kriticky důležité např. pro případ řešení krizové situace jako jsou povodně apod., kdy musí být ústředí schopno záchranným složkám poskytnout přesné informace o místech konání tábora.

přejít na: Tábory ve skautISu | Táborová hlášenka podrobně

skautis/akce/tabory/hlasenka-zalozeni.1690392866.txt.gz · Poslední úprava: 26.07.2023 17:34 autor: Veronika Cupalová - Veve