JednotkyMajetek { Mapa stránek }

Majetek: Inventarizace

Majetek - přehled inventarizací

V systému skautIS můžete provádět pouze inventarizaci majetku a vybavení ve skladech jednotek.

Součástí pravidelné inventarizace je ale také například inventura peněžní hotovosti v pokladně, nebo dokladová inventura. Inventarizace z ekonomického hlediska je popsána na křižovatce.

Přehled inventarizací vaší jednotky naleznete v CHYTRÉ TABULCE na stránce Provedené inventarizace, na kterou se dostanete ze záložky Majetek pomocí tlačítka Inventarizace.

Inventarizace krok za krokem

Majetek - inventarizace krok za krokem

1. Otevřete si stránku Provedené inventarizace.

2. Založte novou inventarizaci.

3. Stáhněte si předpřipravené inventurní soupisy majetku pro vybrané sklady.

4. Proveďte fyzickou inventuru ve skladech.

5. Výsledky fyzické inventury zaneste do skautISu.

6. Proveďte inventarizaci položek.

7. Znovu si stáhněte formuláře k inventarizaci.

8. Doplňte všechny ostatní údaje do připravených formulářů, formuláře podepište a jako jeden balík nahrajte zpět na příslušné místo ve skautISu.

9. Celou inventarizaci uzavřete.

Založení inventarizace

Majetek - nová inventarizace

Inventarizovat lze pouze ty sklady, které mají uzavřené všechny předchozí inventarizace.

1. Založte novou inventarizaci

2. Vyplňte formulář

3. Údaje uložte

Stiskněte tlačítko Uložit.

Detail inventarizace

V detailu inventarizace se můžete podívat na podrobnější informace o inventarizaci, např. jaké sklady jsou inventarizované a jaké položky.

Nahrání vyplněných dokumentů

Majetek - nahrání vyplněných dokumentů

Vyplněný inventurní soupis a likvidační protokol včetně podpisů uložte do formátu .pdf nebo .zip. Nahrání těchto dokumentů pak můžete na stránce Provedené inventarizace provést dvěma způsoby:

1. V tabulce Provedené inventarizace klikněte ve sloupcích Inventurní soupisy nebo Likvidační protokol na tlačítko Nahrát.

2. V tabulce Provedené inventarizace klikněte na datum ve sloupci Datum inventarizace.
    V dolní části stránky Detail inventarizace klikněte na tlačítko Upravit.

Ať si vyberete kteroukoli variantu, budete následně přesunuti na stránku Úprava inventarizace. Zde nahrajte příslušné dokumenty do daných polí a klikněte na tlačítko Uložit.

Uzavření inventarizace

Majetek - uzavření inventarizace

Zrušení inventarizace

Majetek - zrušení inventarizace

Pokud jste se rozhodli, že inventuru provádět nebudete, nebo jste ji špatně zadali, můžete ji zrušit:

NAVIGACEJednotkyMajetek

ROZCESTNÍKPodívejte se na mapu stránek týkajících se evidence majetku jednotky.