skautis:registrace:registracni-kategorie

Registrační kategorie

Registrační kategorie ve videu

Vytvoření registračních kategorií

• můžete převzít kategorie, které vytvořila vaše nadřízena OJ (středisko, okres…) - všechny nebo jen některé
  • můžete založit nové kategorie
  • čestné členství (Svojsíkův oddíl) neplatí poplatky, funguje zároveň jako řádné členství (nelze mít současně čestné i řádné), čestné členství vždy schvaluje Ústředí
  • při hostování musí mít osoba zároveň někde i řádné členství

Převzít registrační kategorie

• Můžete změnit poznámku u kategorie.
  • Pro každý oddíl lze vytvořit novou registrační kategorii podle toho, jaký si stanovili poplatek.
  • Poplatek „pro jednotku“ je částka, která bude odvedena přímo pro vaši jednotku.
  • Částka, která bude odvedena dál, se automaticky k tomu připočítá.
  • Častým omylem je, že zapomenete zadat výši příspěvku. V tu chvíli musíte vytvořit nové kategorie a u podřízených jednotek správně přebrat novou kategorii, jakmile nikde nebudou přebrané kategorie, které jste nechtěli. Celá kategorie u vaší jednotky půjde smazat.

Přidat registrační kategorii

• Můžete si vytvořit vlastní registrační kategorii (například pro různé oddíly, sourozenci atp…)
  • Vyplníte jednoduchou tabulku
  • Papírový časopis je od roku 2024 dostupný pro všechny registrované členy s řádným nebo čestným členstvím, volba bude vždy nastavena na „ano“
  • Při členství typu Hostování nárok na další výtisk papírového časopisu zaniká
  • Nadřazenou kategorii vyberte podle možností. Často se vyskytuje, že se nezmění a zůstane tam čestné členství.

Registrační kategorie oddílu

• Automaticky se přeberou kategorie, které středisko vytvořilo
  • Pokud máte kategorii, kterou neregistrujete nebo je pro jiný oddíl tak ji ignorujete

Smazání registrační kategorie

Registrační kategorii je možné smazat a upravovat do doby, než bude použita některou podjednotkou nebo pod touto kategorií bude někdo zaregistrován. Při nutnosti smazat již používanou kategorii musíte nejprve smazat registraci členů s touto kategorii a/nebo smazat odvozené kategorie na podřízených jednotkách.

Registrace | Základní údaje | Registrované osoby

skautis/registrace/registracni-kategorie.txt · Poslední úprava: 01.02.2024 08:42 autor: Veronika Cupalová - Veve