skautis:osoba:levitio

Osoba

Osoby: Synchronizace údajů o členech s aplikací Levitio

SkautIS umožňuje synchronizovat osobní údaje členů těch oddílů, ke kterým máte roli Oddíl: vedoucí/admin, s aplikací Levitio.

Zápis údajů probíhá vždy jednosměrně (tj. ze skautISu do Levitia - nikdy si tedy nepřepíšete informacemi z Levitia svá ostrá data ve skautISu).

Synchronizaci údajů je vhodné využít vždy, když provedete u vašich členů změny (například po registraci, aktualizaci údajů od zákonných zástupců nebo pro načtení nováčků po náborech do oddílů). Máte tak jistotu, že v aplikaci vidíte aktuální data včetně kontaktů na rodiče členů v oddíle.

Výběr jednotky ze skautISu
pro načtení dat do Levitia

Druhy akcí při synchronizaci
a) přidání nové osoby,
b) propojení se stávající osobou,
c) nesynchronizovat

Zahájení synchronizace
a) individuální jedné osoby,
b) hromadná více osob najednou

1. Kde najdu synchronizaci v Levitiu?

Záložka Nastavení » Synchronizace » skautIS

2. Výběr jednotky k synchronizaci

Přihlašte se pomocí skautIS účtu (se svým hlavním účtem, pod kterým spravujete oddíly).

Po úspěšném přihlášení se dostanete zpět do aplikace. Zde si můžete ověřit, pod jakým účtem jste přihlášeni.

Kliknutím na odkaz Načíst oddíl pak pomocí výběru z jednotek určete, se kterým oddílem chcete data synchronizovat.

3. Práce s osobami v tabulce členů ze skautISu

Po úspěšném načtení vybraného oddílu se zobrazí tabulka osob (členů jednotky ve skautISu).

Co pruh, to jedna osoba. Každý pruh má vždy dva řádky - horní zobrazuje hodnoty zadané v aplikaci Levitio, kdežto ten spodní ostré hodnoty ve skautISu.

Synchronizace údajů funguje tak, že se Levitio snaží napojit osoby v aplikaci na reálné účty členů ve skautISu a tím porovnávat údaje v těchto dvou systémech.

3.1 Druhy akcí při synchronizaci

Akci vybíráte v prvním sloupci tabulky s názvem „Levitio“, který označuje Stav propojení osoby s Levitiem.

Můžete provést celkem 3 akce:

• Napojit člena ze skautISu na již existující osobu v Levitiu (například pokud jste již manuálně někoho vytvořili v družině atp.)
  • Přidat člena ze skautISu jako úplně novou osobu do Levitia
  • Nesynchronizovat nebo nově nepropojovat osobu s Levitiem

Barva řádků se mění podle akce, kterou jste u osoby vybrali. Obecně platí, že zelené hodnoty jsou shodné/importovatelné a červené hodnoty se liší/nejsou zatím synchronizovány.

• světle zelené řádky Levitia i skautISu = Synchronizovaný člen (propojený s osobou v aplikaci) a všechny hodnoty se shodují
  • chybějící řádek Levitia / červený řádek skautISu = Nepropojený člen bez zadané akce (není zadaná synchronizace, propojení s osobou ani přidání jako nová osoba)

Příklad:
Před první synchronizací jednotky bude pravděpodobně vaše tabulka vypadat velice červeně. Červený řádek skautISu znamená, že osoba nebyla v Levitiu nalezena (účet tohoto člena ve skautISu zatím není propojen se žádnou osobou v aplikaci Levitio).

3.2 Jak provést synchronizaci

V druhém sloupci tabulky s názvem „skautISSynch“ se podle zadané akce a vyhodnocených dat mohou objevit dvě hodnoty:

• Tento člen je vybraný k synchronizaci/importu. Zároveň se vedle objeví proklikávací políčko Synchronizovat do Levitia. Tím nám systém říká, že je připravený importovat data ze skautISu podle námi nastavených požadavků.
  • Tento člen NENÍ vybraný k synchronizaci/importu. Klikněte na tlačítko vlevo a vyberte požadovanou akci. Zároveň není aktivní tlačítko pro synchronizaci. Levitio nám naznačuje, že mu chybí nějaké informace, aby ji umožnil.

3.2.1 Individuální synchronizace osoby

Individuální synchronizaci spustíte kliknutím na tlačítko u příslušné osoby a následným vybráním položky Synchronizovat do Levitia.

V novém okně se otevře kontrolní náhled přenášených údajů - vpravo hodnot ze skautISu, vlevo již zanesených v Levitiu (pokud takové existují). Zde je potřeba zkontrolovat, jakými údaji si přepíšete existující data (popřípadě zanesete nová). Pokud je vše v pořádku, zahajte samotnou synchronizaci tlačítkem Synchronizuj.

3.2.2 Hromadná synchronizace více osob najednou

Hromadnou synchronizaci při výběru více osob zahajíte kliknutím na horní tlačítko Synchronizovat označené a poté v kontrolním náhledu vyberte možnost Synchronizuj vše.

Osoba

skautis/osoba/levitio.txt · Poslední úprava: 22.08.2023 11:24 autor: Veronika Cupalová - Veve