skautis:nove-verze:14-8

skautIS (verze 14.8)

do provozu nasazeno: 30.11.2023 22:07
číslo verze: 14.8

Význam ikon v change logu:

Nové funkce

(TR69251) Jednotky: Určování místa působení - U všech jednotek je nově možné vybírat místo působení pomocí našeptávání ze seznamu všech obcí, okresů a krajů, které v Česku existují. Dřívější čistě textové záznamy postupně převádíme do tohoto nového systému, kde jsou vybrány jednotlivá konkrétní místa a regiony, což pomůže při lepším zpracovávání dat a přesnějším přiřazení jednotek do regionů Česka.

(TR73614) Registrace: Kontroly kvalifikací - Byly aktualizovány registrační kontroly kvalifikací a připomenutí pro zástupce vedoucího OJ (i vedoucího OJ) v souvislosti s nutností mít střediskové minimum (pro zástupce nyní doporučené, závazně s odloženou účinností od ledna 2025).

(TR73605) Registrace: Změny v registraci 2024 a členském příspěvku - V souvislosti se změnami v členském příspěvku pro rok 2024 a všechny budoucí, kdy členský příspěvek bude pouze jeden základní a bude zahrnovat všechny služby, které byly případně upravovány individuální částkou, došlo k úpravě funkcionality napříč celým registračním procesem. Podrobnosti úprav jsou popsány v jednotlivých vylepšeních.

Vylepšení a změny

(TR73606) Registrace: Úprava základních stránek - Na základních stránkách registrace byly skryty poplatky za doplňkové služby a případně upraveny názvy sloupců. Týká se to stránek „Založení nové registrace na ústředí“, „Registrační kategorie“, „Přehled odvodů“, „Registrované osoby“ a „Registrace osob do kategorií“.

(TR73607) Registrace: Registrační kategorie - Stránky „Založit registrační kategorii“ a „Převzít registrační kategorie“ byly designově upraveny, názvy sloupců na obou stránkách byly sjednoceny.

(TR73772) Registrace: Kontroly kvalifikací - Byla zpřesněna registrační kontrola kvalifikace „Kapitánská zkouška“ pro vedoucího (kapitána) vodních oddílů (tedy oddíly se zaměřením „vodní“), kód 223007. Tato kvalifikace je nyní vyžadována pouze u vedoucích vodních oddílů typu „Oddíl mladších členů“ a „Roverský kmen“. Na jiné typy vodních oddílů se již tato kontrola nevztahuje.

(TR73613) Registrace: Kontroly kvalifikací - Byla zpřesněna registrační kontrola kvalifikace pro zástupce vedoucího oddílu, kód 223002. Alespoň jeden zástupce vedoucího oddílu musí mít buď platnou vůdcovskou zkoušku, nebo nově i platnou čekatelskou zkoušku.

(TR73616) Registrace: Zpráva o přijaté registraci - Zpráva o přijaté registraci byla přestylizována. Pokud se nadřízená jednotka vyjádří ke komentářům, jsou tyto komentáře do zprávy vloženy.

(TR73615) Registrace: Zpráva o vrácené registraci - Zpráva o vrácené registraci byla přestylizována. Je zasílána vždy, když dojde k vrácení registrace.

(TR73610) Časopisy: Přidávání časopisů osobám - Podstatnou změnou v systému nového členského příspěvku je to, že každý registrovaný člen má automaticky nárok i na papírový časopis. Proto bylo potřeba provést následující změny:

• Byly provedeny změny v přidělování časopisů v rámci registrace. Pokud osoba má časopis objednaný, tak jí zůstane bezplatně i po odevzdání registrace. Pokud si osoba časopis odhlásila, nebude se jí v rámci registrace automaticky přidávat, i když bude registrována v kategorii „s časopisem“.
  • Bylo rozšířeno automatické přidávání papírového časopisu nováčkům. Nyní je časopis nováčkům přidáván bez ohledu na věk a za nováčka (vůči přidání papírového časopisu s novým členstvím) je považována i osoba, která neměla žádné řádné/čestné členství déle jak 2 roky.
  • Byly zrušeny nepotřebné zprávy k časopisům: zpráva o ukončení zasílání časopisu a zablokování časopisu zdarma.
  • Drobně byly upraveny texty na stránkách „Časopisy“, a to jak u jednotky, tak i u osoby.

(TR73609) Členské karty: Změna autorizace doobjednávaných karet - Členské karty budou od roku 2024 běžnou součástí členství, proto již není nutné rozlišovat, zda si osoba objednala členskou kartu v rámci registrace, nebo kdykoliv v průběhu roku. Z toho důvodu byly provedeny následující změny:

• Členské karty nebude nutné autorizovat z důvodu platby, zůstane pouze potvrzení jednotkou kvůli kontrole fotografie a údajů. Toto potvrzení bude v kompetenci vedoucího nebo zástupce oddílu, v případě, že bude člen registrován přímo pod střediskem, pak potvrzovat bude vedoucí nebo zástupce střediska. Toto potvrzení bude nutné mimo registraci, v rámci registrace bude vydávání členských karet automaticky potvrzováno.
  • Byla přidána možnost zrušit objednávku duplikátu karty.
  • Byly upraveny designově stránky „Členská karta“ u osoby a stránka detailu členské karty, některé atributy byly vhodně přejmenovány. Zároveň došlo ke skrytí sloupců týkajících se ceny a platby za členskou kartu, které již nebudou dávat smysl.

(TR73608) STS u jednotky - Na stránce „STS“ u jednotky byly skryty sloupce s počtem čísel a datem poslední aktualizace. Tyto sloupce již nejsou vzhledem ke změně registračního poplatku nutné (registrační poplatek bude stejný bez ohledu na to, kolik kdo má čísel). Tabulka tedy nyní pouze obsahuje seznam jmen osob, které STS využívají.

Opravy

(TR73259) Historizační log - Byla opravena chyba, kdy po změně úložiště loga jednotky nešlo zobrazovat historizační log jednotky.

skautis/nove-verze/14-8.txt · Poslední úprava: 30.11.2023 22:26 autor: Jindřiška Voltrová