skautis:nove-verze:14-7

skautIS (verze 14.7)

do provozu nasazeno: 28.8.2023 21:45
číslo verze: 14.7

Význam ikon v change logu:

Nové funkce

(TR69116) Uvítací a závěrečné balíčky - Je možné „vypnout“ posílání balíčku „nadřízené osobě“. Zároveň byla pozměněna logika vyhodnocování „nadřízené osoby“ - je-li balíček zasílán zástupci vedoucího jednotky, pak nadřízenou osobou je vedoucí dané jednotky. Při odesílání balíčku zpravodaji, je opět nadřízenou osobou vedoucí stejné jednotky. U balíčku určeného členovi nebo předsedovi revizní komise je nadřízenou osobou také vedoucí stejné jednotky. V případě, že je balíček odesílán členovi odboru nebo pracovní skupiny, je nadřízeným vedoucí daného odboru či pracovní skupiny.

(TR67988) Děkovné dopisy - Provedena úprava exportu pokračujících činovníků - nyní jsou v exportu zahrnuti i ti činovníci, kteří nemají po sněmu ukončenu a znovu zadánu danou funkci, tzn. mají ji v systému nepřetržitě.

(TR69231) Dekrety - Je-li osoba skládající zkoušku vodáckého minima starší 18 let, obdrží kromě standardního dekretu i dekret KVT. Tento dekret je generován na ústředí, není tedy generován rovnou z tabulky účastníků zkoušky. Po zadání data vydání dekretu se dané osobě správně propíší obě kvalifikace („Zkouška vodáckého minima“ a „MŠMT - Kurz vodní turistiky“).

(TR70786) Táborové e-přihlášky - Do formuláře táborové e-přihlášky doplněn text a povinný přepínač, který u účastníka vynutí potvrzení pravdivosti údajů a souhlas s podmínkami tábora. Zároveň do detailu přihlášky přidána informace o tom, kdy byla přihláška účastníkem potvrzena.

(TR70785) VzA, Tábory - V případě, že je otázka typu „Ano/Ne“ nastavena jako povinná, pak systém již vyžaduje odpověď „Ano“, tzn. již neumožní ponechat přepínač na hodnotě „Ne“. Zároveň byla přidán nový typ otázky nazvaný „Ano/Ne/Nevybráno“, kde v případě povinného zadání je možné zadat i hodnotu „Ne“.

Vylepšení a změny

(TR72102) Osoby - Oprava gramatiky na stránce „Další údaje“ u osoby.

(TR69253) Registrace - Vylepšení vzhledu stránek pro přidávání a přebírání registračních kategorií.

(TR69255) Jednotky - Vylepšení následujících stránek jednotky a práce s členy: Podřízené jednotky, Úprava existence jednotky, Hromadná změna členství, Úprava členství, Obnovit členství.

(TR70912) Táborové e-přihlášky, Kontakty jednotky - Při ukládání bankovního účtu jednotky se kontroluje jeho správný tvar a systém neumožní vložit číslo s prázdnými znaky, kvůli kterým pak nešlo odesílat táborové e-přihlášky.

(TR71226) Táborové e-přihlášky - Bylo znemožněno vkládat do vlastních otázek HTML značky a skripty.

(TR70060) VzA - Přidán název vzdělávací akce do zprávy „Upozornění na přihlášení na kurz“.

(TR69146) VzA - Přidána možnost vypnutí sestav HVDT, které se přestanou vydávat.

(TR71713, TR71987) Dekrety - Drobná úprava reportu EventEducationLetter.frx.

(TR71529) Sněmy - Ze stránky „Základní údaje“ byl odstraněn dokument „Zpráva kandidátní komise“. Tento dokument se negeneroval správně a navíc nebyl ani potřeba, protože se správná verze nachází v šablonách v souboru „Úplný zápis a stručný návod ke sněmu.zip“.

Opravy

(TR71863) Kontakty jednotek - Opravena chyba, kdy se nezobrazoval hlavní kontakt jednotky v případě, že se jednalo o Google adresu.

(TR71583) Zprávy - Opravena chyba logující se v případě založení zprávy.

(TR71709, TR72144, TR70327, TR72480) Táborové e-přihlášky - Změna systému oprávnění pro práci s účastníky a e-přihláškami. Nyní bude moci s přihláškami a účastníky pracovat i oddílový vedoucí a správně také vedoucí tábora.

(TR71935) Táborové e-přihlášky - Opraven problém se sloupcem „Kategorie“ na stránce „Táborové e-přihášky“, není lze již podle něj řadit i filtrovat.

(TR70440) Táborové e-přihlášky - Při přidávání nového účastníka tábora (nečlena) se již ukládá adresa a kontroluje se duplicita rodného čísla.

(TR71180) Táborové e-přihlášky - Při opětovném odeslání e-přihášky již nedochází k vygenerování nového variabilního symbolu, ale použije se původní přidělený.

(TR70464) Osoby - Upraven plugin pro mazání osob, kdy se nepočítalo s více záznamy o škole.

(TR71146) Osoby - Opravena chyba oprávnění při zobrazování kontaktů osoby.

(TR71864) Sněmy - Do delegátů střediskových sněmů se nyní již načítají i hostující členové, pokud v dané jednotce přímo vykonávají činovnickou funkci.

(TR72225) Sněmy - Opravena chyba při zakládání kandidáta.

(TR71230) Hospodářské výkazy - Opraveno zobrazování data „Odevzdáno“ u hospodářských výkazů podřízených jednotek.

(TR71370) Google skupiny - Opravena chyba v automatickém pravidle, kdy za určitých podmínek docházelo k přidání hlavního kontaktu dítěte, i když skupina byla definována pro zákonné zástupce.

(TR70841) VzA - Při zadání data absolvence a vydání absolventského listu již nedochází ke smazání poznámky u účastníka.

Systémové úpravy

(TR70685) Zrušení tabulky EV_EventCampProvision - Tato tabulka nebyla nikdy využívána, proto byla z databáze odstraněna

(TR70668) Konzistence dat - Odebrání počtu nezvolených delegátů z kontroly konzistence dat.

(TR67101) Google Drive/Workspace API - Ověření možností a funkcí.

skautis/nove-verze/14-7.txt · Poslední úprava: 28.08.2023 20:05 autor: Jindřiška Voltrová