skautis:nove-verze:13-6

skautIS (verze 13.6)

do provozu nasazeno: 14.4.2021 22:42
číslo verze: 13.6

Význam ikon v change logu:

Nové funkce

(TR58731) STS: Nová STS - Ve skautISu je zavedena podpora pro novou Skautskou telefonní síť (nově vedenou u Vodafone). Služba je dostupná každému dospělému členovi organizace a najde ji v menu „Služby > STS (nová)“, případně u své osoby na záložce „STS (nová)“.

(TR58733) STS: Podmínky, přihláška a vstup s novým číslem - Každý dospělý člen či členka organizace se mohou rozhodnout, že chtějí využívat Skautskou telefonní síť pro sebe a své blízké. Osoba má možnost získat až na 5 hlasových čísel a další datová. Podrobné podmínky služby a jejich odsouhlasení je dostupné v menu „Služby > STS“, případně na záložce „STS (nová)“ u dané osoby. Po pročtení a odsouhlasení podmínek se zobrazí na stránce informace o tom, jak do STS (u Vodafone) vstoupit - na stránce lze zobrazit vstupní kód, který slouží k autorizaci člena pro objednání služeb přímo na webu Vodafone. V případě, že osoba už nechce v STS být, může se z ní na stránce i odhlásit (odhlášení ale následně může vést k ukončení služeb a čísel, neboť už nebude možné čerpat výhody STS), stejně tak o nárok na STS přijde osoba, pokud ukončí své členství.

(TR58732) STS: Ceník nové STS - Přímo ve skautISu je každému dospělému členovi dostupná nová záložka STS a na ní tlačítko zpřístupňující „Kompletní ceník (nové) STS“.

(TR58737) STS: Informace pro jednotku - U organizačních jednotek se na nové záložce STS zobrazují informace o možnostech získat v nové STS (u Vodafone) čísla vlastněná a fakturová přímo jednotce a jak postupovat.

(TR58735) Osoba: Kontroly při ukončení členství - Pokud je ukončováno členství osobě, která dosud využívala služby STS (novou), tak se nejprve zobrazí potvrzovací hláška v designu skautISu s dotazem a vysvětlením, jestli to opravdu chcete udělat a tím pak přijít i o služby a benefity související s členstvím.

Vylepšení a změny

(TR58234) Zprávy - Nové proměnné v přihlášce na VzA pro tým, kde budou kontakty na účastníky.

(TR58234) Zprávy - Nové proměnné v e-přihlášce, kde se bude zobrazovat datum a čas platnosti e-přihlášky od/do.

(TR57972) Registrace - V seznamu registrovaných osob je nově i výchovná kategorie v které je osoba zaregistrována.

(TR58019) Homepage - Došlo ke zrušení zobrazení 'Agendy dle aktuální role' šlo o prvek, který už nebyl využíván jak bylo v původním záměru.

(TR57974) Osoby - Při vyhledávání osoby podle RČ nezáleží na formátu zadání RČ. Osoby lze tedy zadávat s lomítkem, bez i s mezerami mezi čísli.

(TR58757) Dotace - V rozhodnutí, výměna slova 'poskytovatel' za 'zprostředkovatel' u podpisu statutára .

(TR59038) Majetek - Nově je možnost hromadně převádět věci mezi sklady jednotky. Nahoře ve výběru položek je možné vybrat 'Přesunout do' a následně je možné vybrat ze seznamu skladů.

(TR58821) Jednotky - Při obnovení existence jednotky se předvyplňuje datum obnovení na aktuální termín, který lze případně upravit na odpovídající termín (ale je kontrolováno, že to nemůže být v rozporu s termíny uzavřené registrace nadřízené jednotky).

(TR59259) Design UI/UX - Doplněna nová vlastnost do komponenty tlačítka, která umožňuje i uvnitř UpdatePanelu používat ConfirmDialog v designu skautISu s plnou funkčností JavaScriptu.

(TR59194) Design UI/UX - Aktualizovali jsme výchozí pořadí a názvy některých položek v menu Moje, Služby a v záložkách u osoby a jednotky.

(TR59511) (28.4.2021) Web API - V rámci moderního RestAPI pro základny nově v detailu základny vracíme i ID dokumentu fotky i přímo souboru nemovitostí a konkrétní nemovitosti („ID_DocumentRealty“ a „ID_DocumentRealtyCollection“).

(TR59892) (13.5.2021) UI - Upraveno menu ústředních agend, vylepšeny nadpisy a záložky stránek v ústředních agendách ke správě VzA, kvalifikací a žádostí o dotace.

Opravy

(TR58214) Nemovitosti - Parcelní číslo nabízelo v UI špatný datový typ.

(TR58941) Design UI/UX - FormView se vykresloval jako tabulka, což chybně zobrazovalo některé prvky jen na část dostupné šířky stránky.

(TR59197) Design UI/UX - Opraveno chybné duplicitní zobrazení pruhu při přidávání rodiče k osobě. Správně se již zobrazuje i nadpis „Přidat zákonného zástupce“.

(TR59312) (16.4.2021) Základny - Opraveno zobrazení cen u půjčitelných základen, aby se chybně ve skautISu nezobrazoval již neplatný („smazaný“) záznam ceny.

(TR59572) (29.4.2021) STS - Opravena nepřesnost ve vyhodnocení plnoletosti některých osob pro možnost vstupu do nové STS.

(TR59889) (13.5.2021) VzA - Vyřešen problém s nesprávným nezobrazováním stránky a záložky pro ústřední exporty nově získaných kvalifikací v požadovaném období.

(TR59649) (19.5.2021) Dotace - Opravena chyba, kdy žádost o dotaci na VzA končila timeoutem.

Systémové úpravy

(TR58734) STS - V databázi skautISu existuje konfigurační tabulka TN_EntryCode umožňující vkládat kódy pro vstup do STS u Vodafone s časovou platností a dalším nastavením pro správnou funkčnost zobrazování uživatelům správných kódů.

skautis/nove-verze/13-6.txt · Poslední úprava: 27.05.2021 12:49 autor: David Tureček - Dave