skautis:nove-verze:10-8

skautIS (verze 10.8)

do provozu nasazeno: 17.2.2017 v 0.22
číslo verze: 10.8.xxxxx

Význam ikon v change logu:

Nové funkce

25236 | Úprava podoby stránky hospodářského výkazu

(Moje jednotka > hospodářské výkazy | vedoucí jednotek, hospodáři, členové)

• Byla upravena základní stránka s přehledem hospodářských výkazů jednotky tak, aby stránka odpovídala novému designu.
  • V rámci úprav bylo přepracován a přesunut box pro vkládání hospodářských výkazů.

25645 | Úprava podoby stránky hospodářského výkazu

(Moje jednotka > Hospodářské výkazy > Detail výkazu)

• Došlo ke změně zobrazení detailu hospodářského výkazu. Nově je celý výkaz rozdělen na dvě části - samostatné tabulky pro oba typy účetnictví. Důvodem bylo zpřehlednění zadávaných údajů ve výkazu.
  • Detail výkazu byl přepracován tak, aby odpovídal pravidlům nového designu - úprava tlačítek, změna řazení jednotlivých částí, přepracována upozornění a informační boxy.

25648 | Výběr položek, které budou součástí hospodářského výkazu

(Moje jednotka > hospodářské výkazy > detail výkazu)

• U jednoduchého účetnictví lze nově vybrat, které části výkazu, který je celý tvořen ve skautISu, se budou odesílat spolkovému rejstříku.
  • Konkrétně byl zaveden přepínač, jehož pomocí lze říci, zda se zasílá celý výkaz, nebo jeho součástí budou pouze části Majetek a závazky.
  • V souvislosti s výběrem bylo upraveno vkládání správného typu výkazu do ústředních agend a bylo umožněno jendotkám stažení obou typu výkazů (pouze v případě, že byla vybrána zkrácená verze).

25235 | Úprava při zakládání hospodářského výkazu

(Moje jednotka > hospodářské výkazy) * Při zakládání nového výkazu skautIS defaultně nabízí ideální rok, čili rok, pro který se bude nejpravděpodobněji výkaz zakládat. Rok lze mimo přepisu změnit také pomocí posuvníku.

• Výkaz se po založení zobrazuje ihned v editačním modu pro zadávání hodnot.
  • Do buněk lze hodnoty zadávat ihned po kliknutí do buňky. Posun napříč buňkami je možný klávesou TAB.
  • Možné chyby vákazu se zobrazují až po odevzdání výkazu. Původní zobrazení chyb ihned od založení výkazu bylo matoucí, neboť výkaz do té doby neobsahoval žádné hodnoty.

25242, 25650 | Úprava exportů hospodářskývh výkazů

(Moje jednotka > hospodářské výkazy > detail výkazu)

• v rámci všech úprav vyhovujících novému uspořádání výkazů došlo k příslušné opravě exportů výkazů.
  • Změny se týkaly zejména jednoduchého účetnictví, které nyní umožňuje vkládat do spolkového rejstříku výkaz v podobě pouze „Majetek a závazky“.

Vylepšení a změny

(TR24878) Tábory: Pro lepší přehled odevzdávání skutečnosti táborovýchhlášenek se ve sloupci „Skutečnost odevzdána“ objevuje také datum odevzdání skutečnosti.

Opravy

(TR25720) Menu: Opravena nemožnost měnit vstoupit do menu změny pořadí záložek menu.

(TR25748) Jednotka: Upraveno zobrazení úpravy údajů o jednotce v části sídla.

(TR25658) Zprávy: Opraveno chybné rozesílání informačních zpráv po autorizaci časopisu u nadřízených jednotek a řešení zobrazení historických časopisů jednotky.

skautis/nove-verze/10-8.1514225986.txt.gz · Poslední úprava: 02.05.2018 14:43 (upraveno mimo DokuWiki)