skautis:jednotka:revizni-komise

Jednotky: Revizní komise

Záložka Revizní komise slouží k evidenci provedených kontrol revizní komise v jednotlivých letech. Zároveň může být vodítkem pro RK VOJ, jak a s čím metodicky pomáhat revizorům u středisek (proto je nastavená viditelnost této evidence i pro RK VOJ). Přehlednou a úplnou online evidenci jistě využije i vedoucí OJ, a jeho zástupce. Využívání této funkce pro OJ a jejich RK je dobrovolné, a záleží na nastavení u vás na středisku, okrese či kraji.

Tuto záložku mohou zobrazit pouze činovníci v roli revizní komise nebo v roli vedoucí/admin.

Na záložce “Revizní komise” nalezneš tabulku, která vyjmenovává oblasti kontrol vycházejí z Revizního řádu Junáka. Pracovní skupina tyto oblasti identifikovala jako ty nejčastější oblasti kontrol u jednotek (středisek). Výčet obsahuje následující oblasti:

• vedení účetnictví,
  • zpracování účetní závěrky a vložení výkazů ve skautISu,
  • plnění daňových povinností,
  • tvorba a čerpání rozpočtu,
  • hospodaření velkých akcí,
  • provedení inventarizace,
  • pojištění,
  • rozhodnutí a vyhlášky OJ.

Tento výčet není a nikdy ani nebude úplný, i díky tomu, že jednotky mohou mít svá specifika. Revizní komise si proto může přidat další položky (tlačítkem + v pravém rohu tabulky).

RK zedituje položku, pokud v daném roce kontrolu příslušné oblasti u OJ provedla (bez ohledu na výsledek kontroly). U položky se změní sloupec Kontrola provedena (zatržením políčka se změní Ne→Ano, a přidá se časová značka zápisu).

Pro zaznamenání výsledků kontroly je možnost vložit revizní zprávu/y (sekce Přílohy - umístěná pod tabulkou). Revizní zprávu vkládá vedoucí OJ nebo po předchozím souhlasu RK. Revizní zpráva by měla být vždy vkládána jako celek, tedy i s případnými vyjádřeními OJ a zpětné reakce RK. Speciální prostor je pro vkládání revizních zpráv RK OJ, a také pro revizní zprávy v případě kontrol RK VOJ. Vložená zpráva je viditelná nadřízeným organizačním jednotkám a jejich revizním komisím.

skautis/jednotka/revizni-komise.1624016804.txt.gz · Poslední úprava: 18.06.2021 11:46 autor: Jindřiška Voltrová